Naturavetal Logo

Co zalecają lekarze weterynarii

Jako producent chcemy patrzeć na człowieka i jego kochanego zwierzaka holistycznie, biorąc pod uwagę także wszystkie aspekty relacji tego niesamowitego tandemu. Naszym celem jest wspierać Państwa w opiece nad pupilem, oferując wysokiej jakości produkty, kompetentne porady i szybką obsługę. Dla nas holistyczna opieka oznacza rozpoznanie wszystkich czynników, które mogą mieć wpływ na zdrowie Państwa zwierzaka. Można to osiągnąć tylko poprzez współpracę z ekspertami, którzy mają wybitną wiedzę w swoich dziedzinach i którzy chcą pracować holistycznie na rzecz dobrostanu zwierząt. 

Coraz więcej lekarzy weterynarii zmienia swoje podejście do zdrowia zwierząt i intensywnie koncentruje się na temacie żywienia w obszarze profilaktyki zdrowotnej. Temat ten nie powinien pojawiać się dopiero wtedy, gdy zwierzę jest już chore. Praktyka weterynaryjna wyraźnie pokazuje, jak wielki wpływ na zdrowie naszych zwierząt ma żywienie. Działa to w dwóch kierunkach: nieprawidłowe, nieodpowiednie żywienie może powodować rozwój chorób i przyczyniać się do tego, że istniejące choroby będą powodować problemy dłużej lub stan pacjenta będzie się pogarszał. Z drugiej strony, prawidłowe żywienie, odpowiednio dostosowane do gatunkowych potrzeb, może sprawić, że zwierzę będzie chorować rzadziej, a powrót do zdrowia będzie szybszy i skuteczniejszy. Coraz częściej uznaje się, że odpowiednio dobrane, naturalne żywienie stanowi najlepszą podstawę dla długiego, szczęśliwego i pełnego witalności życia zwierząt.

Dlatego też ze szczególną przyjemnością przedstawiamy rekomendacje naszych zaufanych ekspertów. Są to lekarze weterynarii, którzy każdego dnia poświęcają się swoim zwierzętom i którzy, podobnie jak my, są przekonani, że tylko natura może wskazać nam właściwą drogę.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00
„Jako lekarka weterynarii kocham zwierzęta i kocham naturę. Będąc holistyczną ekspertką ds. zdrowia jak i w dziedzinie stomatologii wiem, jak odżywianie może decydować o zdrowiu lub chorobie.“
Andrea Neumann – lekarka weterynarii i właścicielka gabinetu weterynaryjnego w Römischen Villa Longuich

W dialogu

Andrea Neumann - Lekarka weterynarii

„Zdrowie zaczyna się w jelitach: bez sprawnego układu jelitowego zwierzęta cierpią na wiele chorób, z których niektóre bywają bardzo poważne. Obejmują one nie tylko ograniczenia funkcjonalne narządów trawiennych (IGOR, IBD, niewydolność trzustki itp.), ale także problemy stomatologiczne, alergie, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia metaboliczne, a nawet choroby psychiczne. Prawie każda choroba ma swoje źródło w jelitach. Środowisko jelitowe to bardzo wrażliwy system, składający się z bakterii, wirusów, a nawet grzybów i pasożytów, które żyją ze sobą w symbiozie. Kiedy to środowisko zostanie zaburzone, organizm zaczyna chorować.

Skoro odgrywają one tak ważną rolę, w jaki sposób możemy chronić lub leczyć jelita naszych psów i kotów? 

Oczywiście za pomocą odpowiedniej diety. Ponieważ "jesteś tym, co jesz" odnosi się również do naszych zwierząt. Dla mnie istnieją następujące kryteria oznaczania karmy jako dobrej: wolna od jakichkolwiek dodatków chemicznych, otwarta deklaracja, wysokiej jakości białka, dobra strawność, cenne składniki, smakowitość i działanie prozdrowotne. Wszystkie karmy Naturavetal® spełniają te kryteria, zarówno dla psów, jak i kotów, więc mogę polecić tę firmę zgodnie z moją najlepszą wiedzą i przekonaniem. Co więcej, sucha karma jest również tłoczona na zimno. Jest to delikatny proces z wykorzystaniem niższej temperatury. Ten proces w najlepszy możliwy sposób chroni cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, ale także wtórne substancje roślinne, które są naturalnie zawarte w poszczególnych składnikach, dzięki czemu nie trzeba ich dodawać ich sztucznych odpowiedników. To oznacza jeszcze więcej natury! 

Naturavetal® wykazuje również zaangażowanie i wspiera naszą przychodnię w kampaniach na rzecz dobrostanu zwierząt. To wspaniałe, kiedy jakość i serce idą w parze. Wielkie dzięki za to!!!" 

Serdeczne pozdrowienia!
Andrea Neumann GpCert Dent & Os 
(Lekarka weterynarii, właścicielka praktyki weterynaryjnej w Roman Villa Longuich)

Holistyczne koncepcje żywieniowe dla indywidualnych potrzeb

Chcemy zapewnić wszystkim psom i kotom bogatą podaż składników odżywczych: naturalnych, wysokiej jakości i elastycznych, tak aby każde zwierzę otrzymywało posiłek, który najlepiej odpowiada jego indywidualnym potrzebom. 

Dany etap życia zwierzęcia, stan zdrowia i poziom aktywności mogą silnie wpływać na jego indywidualne potrzeby. Właśnie dlatego potrzebne są elastyczne, naturalne holistyczne koncepcje żywieniowe, które zawsze można dostosować do unikalnych potrzeb zwierzęcia. Niezależnie od tego, czy jest to sucha karma, kompletne menu, czy spersonalizowane porcje z naszymi odmianami czystego mięsa i naszymi naturalnymi suplementami - nasze karmy dają wszelkie możliwości, aby karmić psa i kota w sposób odpowiedni dla gatunku.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.