Naturavetal Logo

Tłoczona na zimno sucha karma dla psów: Canis Plus® jest naturalnie czysta i odpowiednia dla danego gatunku

Dodaj do listy zakupów

Sucha karma Canis Plus® to pokarm dla psów oparty na naturalnych składnikach, które dostosowane są do ich indywidualnego rytmu i warunków życia.

W trakcie produkcji dokładamy szczególnej staranności zarówno w doborze składników, jak ich prawidłowej obróbce termicznej tak, by zachować jak największą ilość składników odżywczych w nich zawartych. Dzięki niskim temperaturom, stosowanym w procesie obróbki, jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom recepturowym, a mięso zawarte w naszych produktach doskonale odpowiada na biologiczne potrzeby psa. Karma Canis Plus® nie zawiera sztucznych dodatków – Państwa pies karmiony jest pokarmem zupełnie naturalnym. Osiem receptur wysokiej jakości spełnia najwyższe wymagania jakościowe i pozwala karmić psa zgodnie z jego naturalnym rytmem i warunkami życia. Karmą Canis Plus® możemy karmić psy cierpiące na alergię oraz psy szczególnie wrażliwe.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Zalety karmy tłoczonej na zimno

 • Delikatnie tłoczony na zimno, bogaty, pełnowartościowy pokarm, który nie pęcznieje w żołądku
 • Ponad 60% świeżego mięsa lub ryb przed suszeniem
 • Monobiałkowa, z tylko jednym źródłem białka zwierzęcego: z łososia, drobiu, jagnięciny, wołowiny lub królika lub z ekologicznym białkiem z owadów
 • Cenne esencjonalne kwasy tłuszczowe z oleju z łososia, wołowego lub tłuszczu kokosowego
 • Oryginalne, pożywne kiełki z owsa nagoziarnistego, prosa brązowego, gryki lub fasoli mung
 • Witaminy i minerały wyłącznie pochodzenia naturalnego
 • Z kompleksem alg i ziół DogProMin
 • Bezglutenowe, dobrze tolerowane receptury
 • Można łączyć z Kompletnym Menu Canis Plus®, z puszkami z czystym mięsem Canis Plus® (Mięsne Miski), z naszymi roladkami mięsnymi lub BARF
 • Nie zawiera wypełniaczy i produktów ubocznych, takich jak mączka z piór, pazurów czy rogów
 • Bez dodatku barwników, aromatów i konserwantów
 • Nie zawiera soi, pszenicy i produktów mlecznych
 • Jakość gwarantowana dzięki analizom laboratoryjnym

Czym jest sucha karma tłoczona na zimno?

Jak produkujemy suchą żywność tłoczoną na zimno

Tradycyjne ekstruderaty podlegają obróbce cieplnej w temperaturze ok. 130–180°C. Podczas takiej obróbki większość witamin i mikroelementów ulega degradacji. Aby pokryć te straty dodawane są ich sztuczne odpowiedniki w postaci mieszanek witaminowych. 

To, co wyróżnia karmę Canis Plus® to fakt, iż surowce użyte do jej produkcji poddawane są starannej selekcji i obróbce. Mięso jest gotowane i mielone, aby mogło zostać później tłoczone na zimno. Dzięki temu sam proces tłoczenia na zimno przebiega z zachowaniem wszystkich norm higienicznych.

Dzięki unikalnemu procesowi, zdrowe zboża takie jak: naturalny ryż, owies czy zamiennie stosowane proso lub gryka otwierane są przy pomocy gorącej pary, co ułatwia trawienie. 

Warzywa, owoce i zioła dodawane są po uprzednim suszeniu gorącym powietrzem i dodawane podczas procesu tłoczenia na zimno. Proces formowania granulek przebiega w temperaturze ok. 39°C, dzięki czemu surowce nie tracą wartościowych witamin i minerałów w nich zawartych.

Jakie zalety posiada karma tłoczona na zimno?

Pies świetnie przyswaja karmę tłoczoną na zimno. Dzięki obróbce w niskiej temperaturze aktywność enzymów zawartych w kiełkach, ziołach, warzywach i owocach pozostaje nienaruszona. Mięso i zdrowe zboża dzięki procesowi gotowania są doskonałym źródłem sił witalnych. Każda część pożywienia dostarcza komórkom witalności i siły. Dzięki doskonale dobranym składnikom i ich doskonałym właściwościom odżywczym zwierzę spożywa mniejsze ilości pokarmu, by zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe. Dzięki temu odciążony zostaje zarówno portfel właściciela jak i układ trawienny zwierzęcia.

Karma tłoczona na zimno nie pęcznieje w żołądku. Ulega ona naturalnemu rozkładowi, co pozytywnie wpływa na układ trawienny zwierzęcia. Sprawny układ trawienny to również mniejsze ryzyko inwazji pasożytów wewnętrznych. Karma Canis® Plus to naturalna karma dostosowana do rytmu i warunków życia zwierząt. Nie zawiera żadnych sztucznych składników obciążających organizm zwierzęcia.

Jest ona doskonałą podstawą żywieniową zarówno dla młodych jak i dojrzałych psów wszelakiej maści. Karma zawiera wyłącznie naturalne składniki, które dostarczają niezbędnych elementów dla zdrowego i szczęśliwego życia psa.

Zdrowa karma dla Państwa psa

Pożywienie ma kluczowy wpływ na zdrowie psów. Dlatego do produkcji karmy tłoczonej na zimno Canis Plus® stosujemy tylko najwyższej jakości składniki. Karma zawiera zarówno wysokiej jakości proteiny, kwasy omega 3, 6, 9 jak i odpowiednią ilość tłuszczów. Dodatkowo w skład karmy Canis Plus® wchodzą pełnowartościowe warzywa połączone ze specjalnie dobraną mieszanką ziół. Karma zawiera również metabolity wtórne, które od stuleci stanowiły część naturalnego pożywienia psów.

W produkcji na zimno tłoczonej karmy Canis Plus® nie używamy produktów ubocznych z uboju takich jak: mączka z piór, pazurów, rogów, kopyt. Nie znajdziecie Państwo również żadnych łodyg, korzeni źdźbeł czy liści.

Dzięki naturalnym składnikom użytym do produkcji karmy tłoczonej na zimno Canis Plus® doskonale nadaje się do karmienia psów z problemami natury alergicznej oraz psów z dolegliwościami natury trawiennej.

Dobrze trawiona sucha karma

Składniki karmy Canis Plus® są naturalne. Nie zawierają żadnych wypełniaczy oraz włókien roślinnych i śruty, które służą jedynie wypełnieniu żołądka. Dzięki zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników takich jak otwarte ziarna ryżu lub prosa zwiększamy przyswajalność węglowodanów.

Więcej informacji i najczęściej zadawane pytania (FAQ) na sucha karma tłoczona na zimno

Czy karma dla psów tłoczona na zimno jest lepsza?

Proces tłoczenia na zimno Naturavetal® ma tę zaletę, że składniki będące źródłem naturalnych witamin i mikroelementów w karmie, nie mają kontaktu z wysokimi temperaturami. Oznacza to, że ich właściwości pozostają zachowane w najlepszy możliwy sposób. Każdy starannie dobrany składnik zapewnia w ten sposób substancje odżywcze, w naturalnej, niezmienionej formie. Sztuczne dodatki stają się zbędne, gdy to sama moc natury zapewnia połączenie wysokiej jakości, delikatnie przygotowywanych składników. Nasza karma tłoczona na zimno nie pęcznieje w żołądku, a po prostu łatwo rozpada się na poszczególne składniki. Dowiedz się więcej o zaletach naszej tłoczonej na zimno suchej karmy dla psów tutaj.

Która sucha karma dla psów jest najlepsza?

W przypadku dobrej suchej karmy czytasz skład i dokładnie widzisz, co się w niej znajduje, dzięki czemu podejmujesz świadomą decyzję o tym, czym karmić swojego psa. Tak więc na etykiecie takiej karmy można dokładnie zobaczyć, jakie składniki są używane w produkcji. Ponadto zdrowa karma powinna być tłoczona na zimno, nie zawierać niskiej jakości produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego (pod tymi opisami kryją się także pazury, pióra, korzenie, łodygi itp.), oraz być wolna od syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy, konserwanty lub wzmacniacze smaku.

Jaką suchą karmę wybrać?

Jeśli szukasz informacji o zdrowej karmie dla psa, to zapewne dlatego, że chcesz odżywiać go w najlepszy możliwy sposób. Chcesz podejmować świadome decyzje o tym, ile i czego pies powinien dostawać i mieć możliwość przekonania się o jakości poszczególnych składników. Jeśli chodzi o suchą karmę, nie ma miejsca na żadne ustępstwa – Twój pies potrzebuje naturalnej karmy, której producent otwarcie deklaruje, z czego i jak ją przygotowuje. Powinna ona zawierać wyłącznie wysokiej jakości składniki i unikać niskiej jakości produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego (pod tymi opisami kryją się także pazury, pióra, korzenie, łodygi itp.). 

Karma dla psa nie powinna również zawierać syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy lub konserwanty. Dodatkowo, warto, aby była zgodna z naturalnym procesem trawienia psa, przypominającą naturalną zdobycz, a nie silnie przetworzonym substytutem. Istotne jest, aby nie pęczniała i nie zalegała długo w żołądku. Z naszego poradnika "BARF częściowy: złoty środek czy zbędna komplikacja?" dowiesz się wszystkiego o różnych możliwościach łączenia BARF z suchą karmą.

Jak powstaje sucha karma dla psów?

Istnieją różne sposoby produkcji suchej karmy dla psów. Najpopularniejsze są tak zwane ekstrudaty, które są tłoczone pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Istnieją również suche karmy pieczone, które również są produkowane w wysokich temperaturach. Z kolei w procesie tłoczenia na zimno, stosowanym przez Naturavetal®, karma sucha jest produkowana w następujących etapach: mięso jest gotowane i mielone; źródła funkcjonalnych węglowodanów, takie jak kasza jaglana lub ryż pełnoziarnisty, są otwierane na parze w unikalnym procesie, aby były optymalnie strawne; warzywa, owoce i zioła są suszone na powietrzu i dodawane bezpośrednio przed tłoczeniem na zimno. Granulki są prasowane w temperaturze 39 stopni. Proces ten, który jest łagodny dla substancji witalnych, zachowuje witaminy, minerały i wszystkie składniki odżywcze w możliwie największym stopniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych procesów produkcyjnych lub opcji etykietowania karmy dla psów, zajrzyj tutaj.

Co to jest karma ekstrudowana?

Karma ekstrudowana jest produkowana pod wysokim ciśnieniem i w temperaturze powyżej 140°C. Ponieważ proces ten zajmuje sporo czasu, a w jego trakcie wszystkie składniki traktowane są wysoką temperaturą, substancje odżywcze pierwotnie zawarte w surowcach mogą zostać zniszczone. Z tego powodu do takiej karmy dodaje się sztuczne bilansujące dodatki, takie jak syntetyczne witaminy. Tymczasem organizm najlepiej wykorzystuje naturalne, oryginalne składniki i zawarte w nich witaminy i minerały. To one przez wieki kształtowały silny układ odpornościowy, dawały siłę i witalność. To dlatego w karmie dla psów odpowiedniej gatunkowo znajdują się wyłącznie naturalne witaminy i minerały, bez żadnych syntetycznych dodatków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach naturalnej karmy dla psów, zajrzyj tutaj.

Ekstrudowane karmy wykazują również tendencję do pęcznienia w kontakcie z wodą. Jeśli więc chcesz sprawdzić, czy podawana przez ciebie karma jest ekstrudatem, po prostu wrzuć kilka granulek karmy do szklanki z wodą i zobacz, co się stanie.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.