Naturavetal Logo

Poradnik dla opiekunów szczeniąt: Wskazówki, jak radzić sobie z nowym członkiem rodziny

Mały i niezgrabny, z uroczymi, szeroko otwartymi oczami i wielką ciekawością świata: oto właśnie szczeniak trafił do swojego domu. Wszystko jest dla niego nowe, pachnie inaczej niż wcześniej. 

Maluch musi najpierw poznać swoich opiekunów. Młody pies dopasowuje się do jego rodziny, a rodzina do niego. To naturalne, że podczas tego procesu pojawiają się pytania, zwłaszcza gdy jest to nasz pierwszy szczeniak. W poradniku przekazujemy przydatne wskazówki i informacje na wszelkie tematy, które mogą być ważne dla opiekunów szczeniąt. Wszystko po to, by nowy członek rodziny od samego początku czuł się komfortowo.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Jakiego podstawowego wyposażenia potrzebuje szczeniak?

W poradniku dla opiekunów szczeniąt wiele treści dotyczy przybycia szczeniaka do domu – to bardzo ważne, by piesek mógł czuć się dobrze od samego początku. W tym celu w jego nowym domu powinno znaleźć się pewne podstawowe wyposażenie. Obejmuje to m.in. łatwe do czyszczenia miski na karmę i miski na wodę, a także odpowiednie zabawki i wygodne legowisko. 

Ponieważ szczenięta szybko rosną, posłanie może być od razu większe. Kosz z dużą poduszką dla psa również nada się doskonale, ale nie powinien być wykonany z wikliny: jeśli szczeniak zacznie zmieniać zęby i gryźć wiklinowy kosz, istnieje ryzyko, że pojawią się mało bezpieczne odłamki. Kocyk dla psa jest odpowiedni na mniejszą drzemkę. Poradnik dotyczący szczeniąt podejmuje również temat pielęgnacji małego psa. Do podstawowego wyposażenia dla szczeniąt należy więc ręcznik, pęseta lub inny przyrząd do usuwania kleszczy, szczotka lub grzebień, szczypczyki do pazurów oraz apteczka. Aby móc bezpiecznie odkrywać świat, szczeniak bezwzględnie potrzebuje szelek lub obroży oraz bezpiecznego transportera do samochodu.

Naturalnie zdrowe odżywianie niezależnie od wieku psa

Zdrowa karma znacząco przyczynia się do utrzymania psa w zdrowiu i w pełni odpowiada jego potrzebom. Dlatego ważne jest, aby już od początku zwracać uwagę na naturalnie zdrową dietę dla szczeniaka. Pamiętaj, aby szczegółowo porozmawiać z hodowcą i dowiedzieć się, do jakiej karmy jest przyzwyczajony szczeniak. Wielu hodowców psów już odchodzi od dostępnej na rynku ekstrudowanej karmy dla szczeniąt i przechodzi na karmę tłoczoną na zimno, a nawet BARF. Naturalna dieta bez syntetycznych witamin i aromatów to najzdrowsza i najbardziej odpowiednia dla gatunku dieta, dlatego zalecamy przestawienie szczenięcia bezpośrednio na tłoczoną na zimno karmę dla szczeniąt Canis Plus®.

 Z poradnika dla opiekunów szczeniąt dowiesz się, jak bezproblemowo przeprowadzić zmianę żywienia. Karma dla szczeniąt Naturavetal stymuluje harmonijny rozwój organizmu psa. Dzięki temu chroni jego stawy i stanowi podstawę zdrowego, długiego życia. Karmę dla szczeniąt warto stosować przynajmniej do czasu pierwszych urodzin – w ten sposób pozytywnie wspieramy wzrost i dostarczamy optymalnej zawartości energii. Karmy Canis Plus® można także łatwo łączyć z BARF.

O tym dowiesz się z poradnika Naturavetal® o szczeniętach

Oprócz doboru wyposażenia dla szczeniaka i żywienia odpowiedniego dla gatunku, artykuły w przewodniku poruszają tematy opieki i wychowania szczeniąt. Obejmuje to pielęgnację, obcinanie pazurów oraz wszelkie czynności związane z utrzymaniem zdrowia, a także konsekwentnym wychowaniem – poruszamy tematy od ząbkowania po dbałość o zdrowie jelit. Niezależnie od tego, czy chcesz odrobaczyć szczeniaka, czy dowiedzieć się o szczepieniach – udzielimy Ci wartościowych wskazówek opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu i miłości do zwierząt. Poradnik o szczeniakach wspiera opiekuna w codziennym życiu i pokazuje, jak sprawić, by piesek rozwijał się zdrowo i miał przy tym mnóstwo zabawy.

Dalsze informacje i często zadawane pytania (FAQ) dotyczące karmy dla szczeniąt

Ile gramów karmy dziennie spożywa pies?

Optymalna ilość karmy dla psa zależy od różnych czynników. Jeśli pies rośnie, będzie miał inne wymagania niż pies dorosły. Oczywiście jego indywidualny temperament również odgrywa rolę. Z naszego poradnika „Karma dla szczeniąt: dobry start i zdrowie od samego początku” znajdziesz więcej informacji na temat najlepszej karmy dla szczeniąt i młodych psów.

Co należy wziąć pod uwagę w przypadku szczeniaka?

Szczeniak znajduje się w kluczowej fazie rozwoju. Wiele rzeczy jest dla niego wciąż zupełnie nowych i musi nauczyć się zasad, na których opiera się jego świat. Jednocześnie ma miejsce socjalizacja i intensywny wzrost. Z naszego poradnika dla opiekunów szczeniąt dowiesz się wszystkiego, co możesz zrobić, aby wesprzeć swojego szczeniaka w tej ważnym okresie.

Jakie mleko dla szczeniąt?

Pełne mleko kozie jest szczególnie odpowiednie dla szczeniąt, ponieważ zawiera wiele składników odżywczych i krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są zazwyczaj tolerowane bez żadnych problemów. Z kolei produkty z mleka krowiego mogą powodować nietolerancje, gdyż ich struktura składa się z długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są trawione w bardziej złożony sposób. Canis Extra Kozie Mleko w Proszku jest idealne jako źródło energii i składników odżywczych.

Czy szczenięta mogą pić mleko?

Szczenięta mogą pić mleko, o ile nie zawiera ono żadnych syntetycznych dodatków i jest stosowane okresowo jako suplement. Zasadniczo nie jest konieczne podawanie psu mleka po odstawieniu go od mleka matki. Jeśli jednak młody pies jest osłabiony, ponieważ na przykład przez dłuższy czas cierpiał na pasożyty, takie jak robaki lub giardia, znajduje się w fazie rekonwalescencji lub przydałaby mu się dodatkowa porcja energii w codziennej karmie, zachęcamy do podawania mu pełnego mleka koziego w proszku Canis Extra.

Z naszego poradnika „Giardia u psów” można dowiedzieć się więcej na temat giardiozy u psów

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.