Naturavetal Logo

Wilk w psie

Dodaj do listy zakupów
„Czymże byłby pies bez człowieka? Pozostałby wilkiem!“
Peter F. Keller, Szwajcarski pisarz

Dla mięsożernego wilka, który tkwi w naturze psa

Wiele badań naukowych wskazuje, że pies jest w zasadzie udomowionym wilkiem. Jest pewnym, ze wszystkie psy mają wspólne ewolucyjne korzenie i ten sam kod DNA co wilk szary. Psy są, tak samo jak ich dziko żyjący przodkowie, mięsożercami. Anatomiczne cechy wskazują na to jednoznacznie: ostre, szpiczaste kły, by móc rozrywać mięso oraz stawy żuchwowe umożliwiające szerokie rozwarcie. Ich krótki i prosty układ trawienny wraz z żołądkiem o bardzo kwaśnym środowisku PH optymalnie trawiącym pożywienie zawierające dużą ilość białka.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Pokarm bliski naturalnemu oparty na mięsie

Od stuleci proces udomowiania nie zmienił zbyt wiele w kwestii żywienia naszych mięsożerców – tym bardziej pokarm bliski naturalnemu oparty na mięsie pozostaje biologicznie odpowiedni. Nie dziwi zatem fakt, że psy wszystkich ras są w stanie dziś spożywać pokarm podobny do tego, który spożywali ich przodkowie. Jest on niezbędny dla zachowania ich dobrego zdrowia.

Dla wilka, który wciąż tkwi w naszym psie, potrzebujemy mięsa. Ponieważ mięsożerca ze swojej strony potrzebuje białek pochodzenia zwierzęcego by móc przetrwać i zdrowo się rozwijać. Przodkowie naszych psów jako drapieżniki nie odżywiali się tylko i wyłącznie mięsem – w zależności od miejsca bytowania oraz pory roku żywili się również wstępnie przetrawionymi trawami i roślinami, pochodzącymi z trzewi innych zwierząt. Dodatkowo w ich menu znajdowały się również robaki, insekty, ryby, myszy, małe gryzonie, korzenie, jagody, zioła i owoce. Prawie w całości spożyta zdobycz dostarcza psu nie tylko wartościowego białka i tłuszczu lecz również wzbogaca jego dietę w inne ważne dla życia składniki odżywcze takie jak wapń z kości, sód pochodzący z krwi, witaminy rozpuszczane w tłuszczach pochodzące z wątroby i nerek jak również witaminy rozpuszczalne w wodzie pochodzące z jelit oraz kwasy tłuszczowe pochodzące z ciała zdobyczy, które są nieodzowne w procesie trawienia. Ten przepis pochodzący z natury stanowi podstawę naszej tłoczonej na zimno karmy. Specjalnie dostosowane składniki mięsne zaspokajają specyficzne potrzeby żywieniowe psa. W ten sposób produkty Naturavetal® zapewniają różnorodne, lekkostrawne pożywienie, w którego skład wchodzi soczyste mięso, najbardziej zbliżone do tego, które zwierzę jadłoby w naturze.

Mięso i wiele więcej

Oczywistym jest fakt, iż mięsa użyte w produkcji Naturavetal® muszą spełniać najwyższe normy i poddawane są surowym kontrolom jakościowym. Niezależnie od tego, czy chodzi o kompletne menu Canis Plus®, mięsne miski i mięsne roladki: wszystkie produkty Naturavetal® oferują odpowiednią ilość białka oraz duży wybór różnych rodzajów mięsa i ryb, które zaspokoją wilczy głód Państwa psiego przyjaciela. Ponieważ współczesny pies zdany jest na taki sposób karmienia jaki zaoferuje mu człowiek, powinniśmy świadomie dobierać rodzaj pożywienia, który dostosowany jest do indywidualnych potrzeb danego zwierzęcia. Jako profesjonalny producent karm dla zwierząt wspieramy Państwa, dostarczając produkty najwyższej jakości oraz służąc fachową poradą związaną z prawidłowym żywieniem Państwa podopiecznych.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.