Odpowiednio wprowadzona różnorodność w żywieniu szczenięcia może być decydująca dla jego późniejszej tolerancji poszczególnych rodzajów żywności. Dlatego wielu hodowców nie karmi tylko jednym rodzajem karmy, ale łączy karmę mokrą i suchą, a także BARF. Pozwala to szczenięciu przyzwyczaić się do smaku różnych rodzajów żywności, a układ trawienny korzysta z różnorodności i dzięki temu często jest mniej wrażliwy na późniejsze zmiany. Abyś zaoferować szczeniakowi karmę, która odpowiada jego indywidualnym potrzebom, ale także pasuje do codziennego życia opiekunów, stworzyliśmy Kompletne Menu dla szczeniąt i młodych psów w okresie wzrostu.
Wszystkie warianty naszych Szczenięcych Menu dają szczeniętom i młodym psom dużo mięsa pochodzącego tylko z jednego źródła białka zwierzęcego, wartościowe dodatki, takie jak brokuły, cukinia, borówki lub gruszka. Dzięki specjalnie przygotowanym koncepcjom żywieniowym Naturavetal® tworzymy naturalnie czystą karmę, dostrojoną do potrzeb szczeniąt i młodych psów i dzięki temu zapewniamy im zdrowy start w długie życie.
Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.
Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad.
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00
Zbilansowane żywienie dla szczeniąt:
Canis Plus® Szczenięce Menu
W sklepie Naturavetal można wybierać spośród całej gamy karm dla szczeniąt.
Zalecane dawkowanie
Canis Plus® Szczenięce Menu
Dzienna dawka w oparciu o aktualną masę ciała (KG) psa:
- Psy do 7 miesiąca życia: ok. 5-8% masy ciała
- Od 7. do 12. miesiąca życia: ok. 3-5% masy ciała psa
- Od 13 miesiąca życia można podawać nasze Kompletne Menu Canis Plus®
Wszystkie nasze puszki można łączyć z suchą karmą tłoczoną na zimno Canis Plus® lub z BARF (najlepiej w oddzielnych posiłkach).
Więcej informacji i często zadawane pytania (FAQ) na temat naszego Szczenięcego Menu Canis Plus®
Najlepsza karma dla szczeniąt charakteryzuje się tym, że nie zawiera substancji chemicznych, takich jak syntetyczne witaminy czy sztuczne konserwanty. Dostarcza dużą ilość składników odżywczych, ale jednocześnie zawartość energii nie powinna być zbyt wysoka, aby szczenię mogło rosnąć w sposób zrównoważony. Upewnij się więc, że zawartość białka i tłuszczu jest odpowiednia i nie za wysoka. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
Ponieważ mokra karma Naturavetal® jest optymalnie dostosowana do potrzeb rosnącego psa, zwykle podaje się ją do ukończenia przez psa dwunastego miesiąca życia, po czym przechodzi się na Kompletne Menu Canis Plus®. Nasza tłoczona na zimno sucha karma dla szczeniąt i młodych psów jest również z reguły podawana do ukończenia przez nie dwunastego miesiąca życia. W przypadku młodych psów, co do których nie jest jasne, jak dobrze opiekowano się nimi w pierwszych tygodniach życia (psy uratowane z ulicy czy adoptowane ze schroniska), a także w przypadku młodych psów dużych ras, karma dla szczeniąt może być podawana nawet do osiemnastego miesiąca życia.
Różne pokarmy, które są nieszkodliwe dla ludzi, mogą być toksyczne dla szczeniąt. Listę takich niezdrowych czy nawet groźnych pokarmów dla psów można znaleźć tutaj.
Niezależnie od tego, czy jest to karma sucha, mokra, czy nawet BARF - karma dla szczeniąt powinna być wolna od składników chemicznych, takich jak syntetyczne konserwanty lub sztuczne witaminy i aromaty, i nie powinna zawierać żadnych składników niskiej jakości, takich jak roślinne lub zwierzęce produkty uboczne (liście, łodygi, pazury lub pióra). Więcej informacji na temat karmy odpowiedniej dla szczeniąt można znaleźć tutaj.
Szczenięta mogą pić mleko, ale powinno ono pochodzić od kozy, ponieważ mleko kozie jest zdecydowanie lepiej tolerowane. Jego cząsteczki białka i tłuszczu są bardzo drobne i dlatego mogą być łatwiej trawione niż mleko krowie. Przyjazne dla szczeniąt składniki odżywcze, takie jak te znajdujące się w wolnym od syntetycznych substancji, czystym pełnym kozim mleku w proszku Canis Extra, można mieszać z wodą, aby uzyskać mleko, które wspomaga jelita, skórę i odnowę komórek oraz dodaje sił.
Dla szczeniąt najlepiej stosować mleko kozie lub mleko kozie w proszku, które można wymieszać z wodą. Ze względu na krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, mleko kozie jest łatwiejsze do strawienia niż mleko krowie. Jeśli szczeniak jest osłabiony, np. z powodu rekonwalescencji lub przez dłuższy czas cierpiał z powodu pasożytów, takich jak np. giardia, może odnieść znaczne korzyści i łatwiej odzyskać siły dzięki suplementacji Canis Extra Pełnym Kozim Mlekiem w Proszku.
Nasz specjalny artykuł "Giardia u psów" zawiera szczegółowe informacje na temat giardiozy u psów, a przewodnik "Naturalne suplementy odrobaczające" porusza temat profilaktyki i radzenia sobie z inwazjami pasożytów u psów i kotów.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.