Naturavetal Logo

Canis Plus® InsectVetal® - Zbilansowana, tłoczona na zimno karma dla psów z białkiem owadów

Dodaj do listy zakupów

Nasze psy są z nami od tysięcy lat: dziś jesteśmy zespołem, rodziną – bezwarunkowo oddanymi sobie nawzajem. Chcemy też zapewniać naszym psom naturalne i odpowiednie żywienie. Alternatywy dla konwencjonalnych źródeł mięsa otwierają nowe sposoby żywienia wysokobiałkowego – bardziej przyjazne środowisku niż kiedykolwiek wcześniej.

Canis Plus® InsectVetal® to nasza pierwsza tłoczona na zimno karma dla psów, przygotowana z białka owadów. Oferuje czyste, naturalne i delikatnie przygotowane składniki, z białkiem owadów z larwy Hermetia illucens, wzbogacone cennymi dodatkami roślinnymi. Ta innowacyjna karma dla psów daje możliwość ochrony zasobów naturalnych, a także stanowi doskonałą alternatywę dla psów z alergią lub nietolerancją. Jest to jedzenie stworzone z najczystszych składników i o najmniejszym śladzie ekologicznym – zdrowe, zrównoważone i przyjazne dla zwierząt – dla doceniających świadome podejście do świata i zasobów naturalnych.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Canis Plus® InsectVetal®

Zalety naszej karmy z owadów dla psów

 • Zrównoważona karma dla psów z białkiem owadów
 • Delikatnie tłoczona na zimno
 • Do łączenia ze wszystkimi rodzajami karm Canis Plus®
 • Idealna również dla psów będących częściowo na diecie BARF
 • Ze starannie dobranymi ziołami
 • Bez wypełniaczy, barwników i konserwantów
 • Bez soi, pszenicy, ziemniaków i produktów mlecznych
 • Doskonała dla alergików i psów z wrażliwym przewodem pokarmowym

Hermetia illucens – „Black Soldier Fly”

Muchówka ta występuje powszechnie na całym świecie. Jej niskie wymagania wobec środowiska zapewniły temu gatunkowi doskonałe warunki bytowe w wielu różnych miejscach – to samo dotyczy jej larw. To właśnie bogate w cenne białko larwy mają kluczowe znaczenie przy produkcji naszej nowej karmy dla psów Canis Plus® InsectVetal®. Hodowla larw Hermetia illucens ma nieporównywalnie mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z produkcją mięsa i jest możliwa praktycznie wszędzie. Larwa nie potrzebuje wiele, aby się rozwijać – skupia się na pobieraniu jak największej ilości pokarmu. W stadium larwalnym Hermetia illucens zjada i magazynuje tyle składników odżywczych, ile tylko może, ponieważ jako w pełni dorosły owad żyje już tylko na tych zapasach i nie zjada żadnego pożywienia. Dlatego larwy Hermetia illucens na krótko przed przepoczwarzeniem charakteryzują się wysoką zawartością cennych składników pokarmowych. Zawierają dużo białka, tłuszczu, a także zdrową ilość kwasu laurynowego.

Zrównoważona karma dla psów z białkiem owadów

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej ludzi rośnie zainteresowanie nowymi sposobami żywienia psa wartościowym białkiem, w sposób odpowiedni dla gatunku, a jednocześnie przy mniejszym zużyciu tradycyjnego mięsa. W wielu częściach świata obecność owadów w menu jest całkowicie naturalna. Obecna technologia pozwala wytwarzać z nich także karmę dla psów. Jedną z głównych zalet hodowli owadów jest fakt, że wymaga ona znacznie mniej miejsca na użytkach rolnych i mniejszego zużycia innych zasobów naturalnych. Do wyhodowania 1kg larw potrzeba ok. 1–1,5kg paszy – natomiast na 1kg mięsa potrzeba ok. 12–14kg paszy.

Minimalne zużycie wody oraz niewielkie emisje amoniaku i CO2

Larwy mają niewielkie wymagania w stosunku do pożywienia i środowiska oraz utrzymują wysokie tempo reprodukcji. Jeśli uwzględnimy również znacznie niższe zużycie wody, emisje amoniaku i CO2, stanie się jasne, dlaczego ten nowy sposób żywienia pokarmem z owadów może być tak ważny zarówno dla psów, jak i dla ludzi i ich środowiska.

Karma z owadów dla psów bez dodatków – na czysto naturalnej bazie

Canis Plus® InsectVetal® jako karmę uzupełniającą należy podawać naprzemiennie z naszymi innymi zbilansowanymi karmami. Zmniejsza to spożycie tradycyjnego mięsa i zapewnia psu kompleksową opiekę – dla ekologicznego, zrównoważonego i odpowiedniego dla gatunku żywienia.

Obecnie nie jest możliwe stworzenie karmy z owadów dla psów jako karmy kompletnej i w pełni zbilansowanej. Wymagałoby to zastosowania pewnych syntetycznych dodatków. Podjęliśmy świadomą decyzję o rezygnacji z tych dodatków i pozostaniu wiernymi naszemu holistycznemu podejściu do naturalnego żywienia. 

Nasz InsectVetal® jest zatem wyjątkowy – przede wszystkim proponowany jako karma uzupełniająca, podawana na zmianę z innymi rodzajami naszej karmy, a głównym celem jest żywienie psa w sposób holistyczny przy jednoczesnym wywieraniu pozytywnego wpływu na środowisko.

Jeśli chcesz podawać Canis Plus® InsectVetal® jako kompletną karmę (np. z powodu alergii lub z powodów etycznych), zalecamy regularne konsultacje z naszym zespołem ekspertów, abyśmy mogli indywidualnie omówić niezbędne suplementy dla Twojego psa.

Nowe źródło białka: alternatywa dla alergików

Nie tylko wyjątkowe korzyści dla środowiska, ale także przydatność jako karma dla psów z alergiami sprawiają, że nasz Canis Plus® InsectVetal® jest tak interesującą alternatywą. Nasza bezglutenowa receptura z suszonymi larwami owadów jest delikatnie tłoczona na zimno, dzięki czemu wartościowe składniki odżywcze z bananów, jagód, żurawiny i wielu innych, zostały jak najlepiej zachowane. Ryż pełnoziarnisty zapewnia zdrowe składniki odżywcze i ma niski potencjał alergizujący. Dzięki temu powstała karma uzupełniająca, którą mogą bardzo dobrze tolerować nawet psy z alergiami i wrażliwymi żołądkami.

Alergie powstają, gdy organizm wchodząc w kontakt z substancją, nieprawidłowo klasyfikuje ją jako zagrożenie, a następnie odpowiednio reaguje na to zagrożenie, gdy ponownie ten kontakt następuje. Dla przykładu, wiele psów cierpi na alergię na kurczaka, ponieważ kurczak jest szeroko stosowany jako składnik karmy dla psów. Składniki takie jak mięso kozie lub końskie są przetwarzane rzadziej i wielu psom nie są znane jako źródło mięsa. Dlatego alergie na mięso końskie lub kozie są mniej powszechne niż na przykład alergie na kurczaka. To, które źródło mięsa jest nieznane psu, zależy od historii psa.

Jeśli odżywiasz psa dwoma czy trzema różnymi źródłami mięsa (w suchej karmie, mokrej karmie i przekąskach) i zrezygnujesz ze wszystkich innych źródeł mięsa, na wypadek alergii odpowiednie będzie, by każde źródło zawierało jeden rodzaj mięsa w składzie. Pokarmy zawierające tylko jedno źródło białka zwierzęcego są tak ważne, ponieważ można je idealnie zintegrować z tą metodą żywienia. Na przykład, jeśli pies ma reakcję alergiczną na kurczaka, ale dobrze toleruje jagnięcinę, jego menu można opierać o nasze produkty Canis Plus® z jagnięciny, w postaci karmy suchej, zbilansowanych puszek (Kompletne Menu) lub Mięsnych Roladek z Jagnięciny z przygotowanymi samodzielnie mieszankami warzyw i owoców (lub z naszymi specjalnymi zestawami płatków) oraz ze źródłem wapnia dla pełnego zbilansowania diety.

Wystarczy więc mieć świadomość, że aby opiekować się psem w sposób odpowiedni dla gatunku, nie musimy podawać mu każdego dostępnego na świecie źródła mięsa. Podstawą są dwa do trzech różnych źródeł mięsa, z dobranymi odpowiednio dodatkami, aby zapewnić właściwy bilans składników odżywczych. Oznacza to jednocześnie, że wszystkie inne źródła mięsa pozostają nieznane naszemu psu i można je wykorzystać, jeśli rozwinie się u niego alergia.

Dla alergików, którzy tolerują tylko jedno źródło mięsa, nasza karma z owadów stanowi ciekawe wzbogacenie menu. Doświadczenie pokazuje, że psy ze skłonnościami do alergii, które otrzymują tylko jedno źródło mięsa przez dłuższy czas, również wcześniej czy później reagują na nie. Winne temu może być z kolei właśnie zbyt jednostajne karmienie. Nasz InsectVetal® daje możliwość zapobiegania tej jednostajności, a tym samym może pomóc opóźnić takie niepożądane reakcje lub całkowicie im zapobiec.

Canis Plus® InsectVetal®

Zalety naszej karmy dla owadów

 • Jedno źródło białka z owadów (Hermetia illucens)
 • Z czystych i zdrowych składników
 • Produkcja przyjazna dla środowiska
 • Źródło pożywienia przyjazne dla zwierząt
 • Całkowicie naturalne witaminy i minerały
 • Bezglutenowa, zdrowa receptura
 • Doskonała dla alergików

Zalecenia żywieniowe

Canis Plus® InsectVetal®

Jako karmę uzupełniającą Canis Plus® InsectVetal® należy podawać w oddzielnych posiłkach na przemian z pełnoporcjową karmą Canis Plus® lub BARF.

Te zalecenia żywieniowe dotyczą dorosłych psów i są oparte na ich aktualnej masie ciała. Optymalna ilość karmy dla każdego psa zależy od jego wieku i temperamentu.

Wprowadzanie karmy Canis Plus® InsectVetal® do diety

Podobnie jak w przypadku innych naszych suchych karm tłoczonych na zimno, zalecamy wprowadzenie InsectVetal® od razu, bez mieszania z dotychczasowym jedzeniem. Nie należy łączyć wysoko przetwarzanej karmy (ekstrudatów) z naszą delikatną karmą tłoczoną na zimno.

Przy zmianie z innych rodzajów karm tłoczonych na zimno Canis Plus® lub z mokrej karmy (czy BARF) na InsectVetal®, zmiana również nastąpić może natychmiast przy kolejnym posiłku. Więcej o konwersji można dowiedzieć się tutaj.

Informacje dodatkowe Canis Plus® InsectVetal®

Jako karma uzupełniająca, Canis Plus® InsectVetal® powinna być podawana naprzemiennie z kompletnymi odmianami karmy Canis Plus® lub BARF, w oddzielnych posiłkach. Zalecenia żywieniowe dla dorosłych psów oparte są na ich aktualnej masie ciała.

Dzienna porcja:

Waga psaIlość karmy na dzień
5 kg80 g
10 kg125 g
15 kg165 g
20 kg215 g
25 kg250 g
30 kg280 g
35 kg340 g
40 kg370 g
45 kg410 g
50 kg450 g
60 kg510 g
70 kg600 g

Dalsze informacje i często zadawane pytania (FAQ) dotyczące podawania naszej karmy dla psów wyprodukowanej z białka owadów Canis Plus® InsectVetal®

Czym jest InsectVetal®?

InsectVetal® to wysokiej jakości, tłoczona na zimno karma uzupełniająca dla psów, oparta na białku pochodzącym z larwy muchówki (Hermetia illucens), a tym samym bez mięsa zwierząt stałocieplnych czy ryb. Canis Plus® InsectVetal® to opcja zdrowego i przyjaznego dla środowiska żywienia, która w porównaniu z pozyskiwaniem białka zwierzęcego z konwencjonalnych źródeł, oszczędza wiele zasobów naturalnych. Jest również doskonałą alternatywą dla psów z alergią, ponieważ może z powodzeniem poszerzyć ich dietę.

Czy ilość karmy jest taka sama, jak w przypadku innych karm Canis Plus® dla dorosłych psów?

Jako karmę uzupełniającą Canis Plus® InsectVetal® należy podawać w oddzielnych posiłkach na przemian z pełnoporcjową karmą Canis Plus® lub BARF.

Dawkowanie Canis Plus® InsectVetal® jest takie samo, jak w przypadku innych suchych rodzajów karmy Canis Plus®. InsectVetal®, podobnie jak inne nasze odmiany, ma sprawdzony zakres kalorii. Zalecenia co do podawanej ilości dotyczą dorosłych psów i są oparte na ich aktualnej masie ciała. Optymalna ilość karmy dla każdego psa zależy od jego wieku i temperamentu.

Czy Canis Plus® InsectVetal® może być również podawana jako karma pełnoporcjowa?

Nasza karma z owadów jest karmą uzupełniającą, która ma na celu rozszerzenie diety psa. Dlatego podawanie jej jako codziennej karmy pełnoporcjowej powinno być ograniczone w czasie i po konsultacji z naszym zespołem ekspertów. W obecnym stanie rzeczy nie jest możliwe wyprodukowanie kompletnej karmy dla psów z białka owadów bez dodawania pewnych dodatków. W naszej strategii przygotowywania diet, od zawsze powstrzymywaliśmy się od stosowania jakichkolwiek dodatków, które nie byłyby w 100% naturalne. 

Oferujemy InsectVetal® jako karmę uzupełniającą, co oznacza, że można ją podawać naprzemiennie z innymi rodzajami karm Canis Plus®. Każdy, kto jest zainteresowany alternatywnymi sposobami karmienia i w regularnych odstępach włączy naszą karmę z owadów do diety swojego psa, zmniejszy spożycie konwencjonalnego mięsa. Może to pomóc odciążyć środowisko, podczas gdy pies wciąż otrzyma optymalną dietę przygotowaną w sposób odpowiedni dla gatunku.

Co powinienem wziąć pod uwagę, przechodząc na karmę z owadów?

odobnie jak w przypadku innych naszych suchych karm tłoczonych na zimno, zalecamy wprowadzenie InsectVetal® od razu, bez mieszania z dotychczasowym jedzeniem. Nie należy łączyć wysoko przetwarzanej karmy (ekstrudatów) z naszą delikatną karmą tłoczoną na zimno. Można podawać InsectVetal® przez dwa do czterech tygodni, a następnie przejść na inny rodzaj naszej suchej karmy tłoczonej na zimno na okres 6-8 tygodni. Możliwa jest również zmiana rodzaju jedzenia w ujęciu dziennym – można wtedy podawać InsectVetal® przez jeden dzień, 2-3 razy w tygodniu. O ile wcześniej pies jadł mokrą karmę lub BARF lub inny rodzaj karmy Canis Plus®, zmiana na karmę z owadów może nastąpić po prostu przy następnym posiłku. 

Jeśli mają Państwo wrażliwego psa z wysokimi wymaganiami żywieniowymi, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym zespołem ekspertów (tel. 785 55 66 67).

Czy InsectVetal® nadaje się również dla szczeniąt?

Nasza Canis Plus® InsectVetal® jest przygotowana jako karma uzupełniająca dla dorosłych psów i może być wprowadzana dla młodych psów od momentu, gdy faza ich wzrostu jest zakończona. Jednak nie ma nic przeciwko podawaniu szczeniętom i młodym psom InsectVetal® jako dodatkowego przysmaku pomiędzy posiłkami.

Czy InsectVetal® można łączyć z mokrą karmą Canis Plus®?

Podobnie jak w przypadku innych naszych suchych karm tłoczonych na zimno, możliwe jest karmienie łączone z naszymi odmianami karmy mokrej i BARF. Należy tu również zauważyć, że różnych rodzajów karm nie należy mieszać w jednym posiłku. Na przykład podajemy mokrą karmę lub BARF rano, a InsectVetal® wieczorem. Generalnie u wrażliwych psów należy unikać mieszania różnych rodzajów karmy w jednym posiłku, ponieważ może to podrażniać narządy trawienne.

Czy InsectVetal® można łączyć z innymi rodzajami suchej karmy Canis Plus®?

InsectVetal® jest karmą uzupełniającą i należy ją podawać naprzemiennie z naszymi innymi kompletnymi karmami Canis Plus®. Ponieważ wszystkie nasze rodzaje suchej karmy są tłoczone na zimno, można stosować Canis Plus® InsectVetal® przez dwa do czterech tygodni, a następnie przejść na inny rodzaj naszej suchej karmy tłoczonej na zimno. Możliwa jest również zmiana rodzaju karmy w ujęciu dziennym. Jeśli mają Państwo psa z wrażliwym przewodem pokarmowym, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym zespołem ekspertów (tel. 785 55 66 67).

W jaki sposób hoduje się larwy w celu pozyskania białka?

Larwy muchówki Hermetia illucens są hodowane w odpowiednich warunkach przy zachowaniu właściwej wilgotności i temperatury. Karmione są zbożem – zwykle w postaci płatków owsianych. Te warunki gwarantują naturalny i stabilny wzrost, przy regularnych cyklach reprodukcji trwających zaledwie kilka tygodni.

Czy InsectVetal® jest odpowiednia dla alergików i wrażliwych psów?

Tak, receptura z larwą muchówki Hermetia illucens i nasz niełuskany ryż pełnoziarnisty to składniki odpowiednie dla alergików. Larwy owadów są w większości całkowicie nieznane organizmom psów jako źródło pożywienia; ryż pełnoziarnisty ma naturalnie tylko niewielki potencjał alergizujący, więc Canis Plus® InsectVetal® jest odpowiednim źródłem pokarmu nawet dla alergików lub bardzo wrażliwych psów. Oczywiście – tak jak zawsze – także w InsectVetal® nie stosujemy żadnych syntetycznych dodatków, dzięki czemu karma jest nie tylko dobrze tolerowana przez psy z alergiami, ale i wolna od zbędnych obcych substancji!

Ponieważ wielu alergików może tolerować tylko jedno lub dwa źródła mięsa. Żywność sporządzona z białka owadów może być dla nich bardzo przydatnym rozwiązaniem.

Czy mogę uzyskać indywidualne porady dotyczące karmienia?

Z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad dotyczących prawidłowego karmienia psa.

Można kontaktować się z nami od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 pod numerem 785 55 66 67 lub pod adresem e-mail: info@naturavetal.pl.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.