Naturavetal Logo

Felins Plus® Drób & Ryba naturalna sucha karma dla kota

Dodaj do listy zakupów

Felins Plus® Drób i Ryba to wyjątkowa karma dla kotów. Jej główne zalety to wysoka zawartość mięsa i ryb oraz fakt, że jest tłoczona na zimno i dzięki temu w 100% wolna od jakichkolwiek syntetycznych dodatków. Doskonale komponuje się podawana razem z Roladkami Felins Plus® lub Mięsnymi Roladkami. Wartościowe ziarna w karmie Felins Plus® Drób i Ryba, zostały przygotowane w specjalnym procesie otwierania na parze. Wspomagają one prawidłowe trawienie dzięki cennemu błonnikowi, stymulują perystaltykę, a tym samym utrudniają powstawanie problemów jelitowych. 

Delikatne mięso drobiowe i ryby dostarczają wysokiej jakości białka. Sproszkowane omułki zielonowargowe, jako istotne źródło tauryny, zapewniają też skuteczne wsparcie dla stawów. Naturalna moc wyselekcjonowanych, suszonych na powietrzu owoców i warzyw dostarcza witamin, a ziemia okrzemkowa daje prawdziwą moc minerałów. Karma Felins Plus zawiera cenne oleje, takie jak tłuszcz kokosowy i olej z łososia dla zdrowej skóry i lśniącej sierści, a kocimiętka dopełnia jej wybornego smaku. Drożdże piwne to również wsparcie dla pięknej sierści, a wapń z alg stanowi świetnie przyswajalne naturalne źródło wapnia.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Optymalne uzupełnienie BARF

Felins Plus® Drób i Ryba jest idealnym uzupełnieniem karmy BARF lub Roladek Felins Plus®. W codziennej diecie idealnie byłoby podawać 80% mokrej karmy i 20% karmy suchej, aby dostarczać kotu optymalnej ilości wody wraz z pożywieniem. W tym kontekście warto wiedzieć, że kot nie może wytrzymać dłużej niż dwa dni bez wody. Dlatego należy upewnić się, że zwierzę ma zawsze dostęp do wystarczającej ilości świeżej wody, by zapobiec problemom z pęcherzem i nerkami. Karma Felins Plus® Drób i Ryba może być również stosowana jako naturalny przysmak i specjalna nagroda.

Zalecenia dotyczące karmienia

Felins Plus® Drób i Ryba jest idealnym uzupełnieniem karmy BARF lub Roladek Felins Plus®. W codziennej diecie idealnie byłoby podawać 80% mokrej karmy i 20% karmy suchej, aby dostarczać kotu optymalnej ilości wody wraz z pożywieniem. W tym kontekście wart wiedzieć, że kot nie może wytrzymać dłużej niż dwa dni bez wody. Mając na uwadze genetyczną historię kota, jako zwierzęcia pustynnego, tym ważniejsze jest podawanie mu głównie wilgotnej karmy jako pożywienia oraz zapewnienie stałego dostępu do wody pitnej. Chętnie prześlemy próbkę karmy

Chętnie prześlemy próbkę karmy

Więcej informacji i najczęściej zadawane pytania (FAQ) na temat Felins Plus® Drób & Ryba

Która karma dla kotów ma wysoką zawartość mięsa?

Jeśli chcesz karmić kota karmą o wysokiej zawartości mięsa, w grę wchodzą w zasadzie tylko karmy mokre. Każda sucha karma wymaga pewnej zawartości składników roślinnych, aby dało się ją odpowiednio wytłoczyć. Ponieważ mokra karma nie musi być tłoczona, można zmieniać te proporcje. Dla kota, jako byłego zwierzęcia pustynnego, bardzo ważne jest, aby i tak jeść mokrą karmę, która pozwala dostarczać mu wystarczającą ilość wody bezpośrednio z pożywieniem. 

Jednak nie każda mokra karma jest taka sama. Upewnij się, że nie są przetwarzane żadne niskiej jakości produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak pazury lub pióra, ponieważ kot potrzebuje wysokiej jakości źródeł białka, aby zachować zdrowie przez długie lata. Karma nie powinna również zawierać zbędnych syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy czy konserwanty, a także w naturalny sposób dostarczać kotu wszystkiego, czego potrzebuje do długiego i witalnego życia. 

Dlatego warto przyjrzeć się Roladkom Felins Plus®. Zawartość mięsa wynosi w nich co najmniej 87%, co czyni je naprawdę wyjątkowymi. Dzięki otwartej deklaracji możesz dokładnie zobaczyć, czym karmisz swojego kota. Na stronie "Zmiana karmy dla kota" znajdziesz wszystkie ważne informacje, o których należy pamiętać przy zmianie karmy u swojego małego przyjaciela.

Która bezzbożowa karma dla kota jest najlepsza?

Karma dla kotów, która reklamuje się jako bezzbożowa, ale zawiera ziemniaki, słodkie ziemniaki, groszek lub podobne źródła węglowodanów w nieodpowiednio wysokiej proporcji, w żadnym wypadku nie jest karmą odpowiednią. Węglowodany mogą dostarczać cennych składników odżywczych, energii i błonnika, jeśli są odpowiednio przygotowane i strawne dla kota. Koty są przede wszystkim mięsożercami, więc dobrej jakości karma dla kotów będzie zawierać głównie mięso i ogólnie niewiele węglowodanów, niezależnie od tego, czy pochodzą one z rodziny zbóż, czy powojowatych (słodki ziemniak), psiankowatych (ziemniak), czy też strączkowych (groch).

Najważniejsze jest, aby karmić kota odpowiednią karmą, która zawiera dużo mięsa. Ponadto, odpowiednia gatunkowo karma dla kotów nie powinna zawierać niepotrzebnych syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy i konserwanty. Cenną funkcją pożywienia kota jest też dostarczanie jego organizmowi wody, dlatego głównym pożywieniem kota powinna być zawsze karma mokra.

Więcej informacji na temat tego, czym charakteryzuje się zdrowa karma dla kotów, można znaleźć na naszej stronie „Odpowiednie dla gatunku żywienie kotów".

Dlaczego karma dla kotów powinna być bezzbożowa?

Karma dla kotów nie musi być bezzbożowa, o ile kot nie jest uczulony na zboża. Jednak koty z nadwrażliwością żołądkowo-jelitową odniosą korzyści, jeśli stosowane będą wyłącznie ziarna bezglutenowe. Odpowiednia gatunkowo karma dla kotów to mokra karma, która zawiera tylko niewielką ilość składników roślinnych, ponieważ kot, będąc mięsożercą, jako pożywienia potrzebuje głównie mięsa. 

Niestety, trend w kierunku karmienia bezzbożowego jest tak powszechny, że składniki takie jak ziemniaki lub słodkie ziemniaki są obecnie używane zamiast zbóż i stanowią zbyt dużą część całej receptury. Wszystkie te składniki są suplementami roślinnymi, które w karmie dla kotów powinny być przetwarzane tylko w niewielkiej ilości (maksymalnie 10-15%). Zapoznaj się z Roladkami Felins Plus® i sprawdź bogate receptury tej zdrowej gotowej karmy dla kotów. 

Dlaczego zboża nie są dobre dla kotów?

Niektóre koty nieodpowiednio reagują na zboża z powodu alergii lub ich jelita są wrażliwe na gluten, który można znaleźć w różnych zbożach. Dlatego też w tłoczonej na zimno karmie Felins Plus® Drób & Ryba stosujemy wyłącznie ziarna bezglutenowe. Zgodnie z ogólną zasadą, koty powinny otrzymywać maksymalnie 20% swojej dziennej dawki w suchej karmie, ponieważ kot, poprzez codzienną dietę, dostarcza sobie również płynów. Sucha karma zawsze zawiera pewną ilość składników roślinnych, aby dało się ją wytłoczyć jako zwarty produkt. 

Jednak kot, będąc czystym mięsożercą, potrzebuje głównie mięsa, aby być odpowiednio odżywić swój organizm. Węglowodany, czy to ze zbóż, ziemniaków, słodkich ziemniaków lub podobnych, powinny stanowić jedynie niewielką część pożywienia. Dlatego mokra karma lub samodzielnie przygotowany BARF to najlepsza forma żywienia kota. Interesuje Cię BARF dla kotów? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem "Pierwsze kroki do BARF u kota".

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.