Naturavetal Logo

Jak wspierać kości i stawy psa

Dodaj do listy zakupów

Czas, który jako właściciele psów spędzamy z naszymi pupilami, jest niezwykle cenny. Oczywiście obejmuje to również godziny spędzone razem w domu, ale przede wszystkim godziny spędzone z naszymi psami na łonie natury. Każde wyjście może być przygodą, zawsze jest coś nowego do odkrycia i nowe doświadczenia, nawet podczas rutynowego wieczornego spaceru. Pies pokazuje nam świat, który wcześniej był dla nas zamknięty. Dzięki jego towarzystwu postrzegamy naturę bardziej intensywnie, zwracamy większą uwagę na szczegóły i odnajdujemy spokój w tym wspólnym i bardzo osobistym rytmie.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Długa droga od młodego psa do seniora 

Psy podróżują na czterech łapach od urodzenia. Początkowo niezdarne, poznają swoje ciało, ćwiczą bieganie i skakanie, czasem nie bez bolesnych incydentów. Nieco później, już jako podrostki, często dokładają dodatkową porcję żywiołowości i czasem dochodzi do sytuacji, w których układ mięśniowo-szkieletowy może zostać przeciążony. 

Naturalne i delikatne wsparcie jest wtedy szczególnie cenne, ponieważ nie ingeruje głębiej w metabolizm psa, a jedynie dostarcza jego organizmowi naturalnych składników odżywczych, które mogą pomóc mu się wyleczyć. 

Z kolei, gdy pies powoli się starzeje, w grę zaczynają wchodzić inne czynniki, które stanowią wyzwanie dla jego układu mięśniowo-szkieletowego, który podlega zużyciu. Również w tym przypadku należy wybrać naturalne wsparcie, aby pomóc psu.

Jeśli zauważamy, że pies wykazuje nieprawidłowości w poruszaniu się, takie jak widoczna mniejsza przyjemność z ruchu lub problemy ze wstawaniem, możemy wesprzeć jego układ mięśniowo-szkieletowy lub stawy, podając mu Proszek z Małży Nowozelandzkich Canis Extra lub organiczny Proszek z Owoców Dzikiej Róży Canis Extra. Dla psów, które potrzebują dodatkowej pomocy, nasza mieszanka ziołowa Canis Extra Zdrowe Stawy (Gelenkvital) zawiera nie tylko omułka zielonowargowego, ale także zioła, które wspierają metabolizm kości i stawów.

Informacje Naturavetal®

Naturalne wsparcie dla kości i stawów jest potrzebne

•    W przypadku szybkiego lub nieregularnego wzrostu młodego psa;
•    Jeśli szczenię lub młody pies był narażony na niedożywienie w fazie wzrostu;
•    Przy związanych z wiekiem nieprawidłowości w poruszaniu się;
•    Dla psów cierpiących na otyłość;
•    Po urazach lub operacjach układu mięśniowo-szkieletowego;
•    Zimą, kiedy pies potrzebuje więcej czasu na "rozgrzanie się".

Canis Extra Proszek z Małży Nowozelandzkich 

Zaopatruje stawy i chrząstki w ważne składniki odżywcze, uelastycznia je, a tym samym wspiera zdrową mobilność. Omułek zielonowargowy jest bogaty w glikozaminoglikany (w skrócie GAG), kwasy tłuszczowe omega-3, minerały i aminokwasy, które odżywiają tkankę łączną i stawy oraz mogą mieć regulujący wpływ przy różnych dolegliwościach stawów.

Canis Extra Organiczny Proszek z Owoców Dzikiej Róży 

Wysoka zawartość witaminy C, karotenoidów i przeciwutleniaczy pomaga chronić przed wolnymi rodnikami, wspierając w ten sposób stawy.

Canis Extra Zdrowe Stawy (Gelenkvital) 

Canis Extra Gelenkvital to suplement diety, który zapewnia wsparcie odżywcze dla stawów, chrząstek, więzadeł i ścięgien, a tym samym może pomóc w utrzymaniu ich w zdrowiu.

Oleje dla zdrowych kości i stawów 

Oprócz naszych naturalnych suplementów dla kości i stawów, które oferujemy w postaci proszku, istnieją również wysokiej jakości oleje, które wspierają zdrowy układ mięśniowo-szkieletowy.  

Canis Extra Olej z Łososia, Canis Extra Olej BARF 3-6-9 

Olej z łososia i nasz olej BARF pomagają utrzymać stawy w zdrowiu, wspierają ochronę organizmu i zapewniają lśniącą sierść i zdrową skórę. Z kolei Canis Extra Olej z Kryla może zwiększyć wytrzymałość i koncentrację, poprawić wydajność i siłę, ustabilizować funkcje sercowo-naczyniowe i zmniejszyć oznaki stresu i starzenia się.

Canis Extra Olej z Kryla

Olej z kryla ma właściwości przeciwzapalne i wzmacniające odporność, dlatego jest odpowiedni dla psów cierpiących na przewlekłe stany zapalne. Obejmują one zapalenie stawów i artrozę jako bolesne zwyrodnienia stawów, które prowadzą do ograniczonej mobilności.

Suplement wapnia dla mocnych, zdrowych kości 

Wapń jest prawdopodobnie najobficiej występującym minerałem w organizmie psa, a zapotrzebowanie na niego jest najwyższe, gdy tworzą się kości i zęby - tj. w fazie wzrostu psa. Wapń jest jednak niezbędny nie tylko do tworzenia zdrowych kości i zębów, ale odgrywa również decydującą rolę w krzepnięciu krwi, przekazywaniu impulsów nerwowych i skurczu mięśni. Dlatego pełni kluczową funkcję w żywieniu - jeśli psy nie tolerują kości, potrzebują innego naturalnego źródła wapnia w pożywieniu, aby zrekompensować fosfor zawarty w mięsie.

Naturalne źródła wapnia jako substytut kości: Wapń z Alg i organiczny Proszek Ze Skorupek Jaj 

W przypadku naszej tłoczonej na zimno suchej karmy Canis Plus®, a także naszych kompletnych menu dla szczeniąt i dorosłych psów, nie trzeba podawać żadnych dodatkowych źródeł wapnia. Jeśli jednak karmisz swojego psa dietą BARF, a nie podajesz kości, musisz codziennie uzupełniać naturalne źródło wapnia, którym może być nasz organiczny Canis Extra Proszek Ze Skorupek Jaj lub Wapń z Alg. Zarówno organiczny proszek ze skorupek jaj, jak i wapń z alg są doskonałym naturalnym źródłem wapnia w diecie BARF - można po prostu wybrać jeden z dwóch produktów lub stosować je naprzemiennie w zależności od indywidualnych preferencji.

Porada Naturavetal®: Podawaj psu nasze czysto mięsne produkty z naturalnym źródłem wapnia

Ponieważ wiele psów jest wrażliwych na kości, nie stosujemy ich również w naszych czysto mięsnych odmianach Canis Plus®. Jeśli samodzielnie przygotowujesz posiłki dla swojego psa i używasz naszych produktów czysto mięsnych (Mięsne Miski lub Roladki), musisz dodać źródło wapnia, takie jak nasz organiczny proszek ze skorupek jaj lub wapń z alg.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.