Naturavetal Logo

Porady Naturavetal® dotyczące opieki i pielęgnacji psów

Zdrowa i naturalna pielęgnacja oraz obrona organizmu psa to nasze główne tematy w tym dziale Poradnika Naturavetal. Kluczem do sukcesu jest silny układ odpornościowy, który chroni przed chorobami i utrudnia bakteriom, wirusom oraz endo- i ektopasożytom szkodzenie zwierzęciu. W tej części Poradnika możesz przeczytać o tym, jak w sposób zrównoważony wspierać obronę organizmu psa za pomocą czysto naturalnych środków. 

Zajmujemy się również bardzo konkretnymi problemami życia codziennego i pokazujemy, jak pozbyć się szczególnie dokuczliwych krwiopijców (oczywiście mowa o kleszczach, które mogą przenosić groźne choroby zarówno na psy, jak i na ludzi). Ważne jest choćby to, by po każdym pobycie na zewnątrz dokładnie przeszukać sierść psa pod kątem obecności pasożytów.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Zdrowe zęby i lśniąca sierść

Jeśli sierść wygląda dobrze, to znaczy, że pies ma się dobrze. Natomiast skudłacona, matowa sierść wskazuje, że zwierzęciu brakuje ważnych składników odżywczych. Odpowiednia i zbilansowana dieta ma bezpośredni wpływ na wygląd psa. Możesz także wesprzeć swojego czworonożnego przyjaciela dodatkową porcją składników odżywczych po chorobie lub podczas zmiany sierści. W tej części Poradnika podsumowaliśmy informacje na ten temat. Naturalna pielęgnacja psa obejmuje również dbanie o jego zęby. W artykułach dotyczących higieny jamy ustnej psów przedstawiamy zalety gryzaków naturalnych, które subtelnie zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego, a także mogą pomóc szczeniętom w okresie ząbkowania.

Sporty i zajęcia dla psów aktywnych

Psy potrzebują ruchu i aktywności – i to nie tylko po to, by zaczerpnąć świeżego powietrza i załatwić swoje potrzeby. Podczas gdy spokojniejsze i starsze zwierzęta wolą luźne spacery, psie wulkany energii naprawdę potrzebują czegoś innego. Ale jakie mamy tu opcje? W tym dziale Poradnika przedstawiamy różne zajęcia, które są idealne dla młodych i dynamicznych psów. Psie sporty to na przykład agility, psi taniec czy frisbee – dyscypliny, z których również opiekunowie czerpią dużo frajdy. Dodatkowo przybliżymy Państwu role psów pracujących, które są wykorzystywane nie tylko przez policję czy służby celne, ale także przez ochotnicze służby ratownicze. Staramy się jednocześnie wyjaśnić, dla których psów dobrym wyborem będzie karma o profilu sportowym.

Wskazówki dotyczące opieki nad psem

Co musisz wziąć pod uwagę, gdy wyjeżdżasz ze swoim psem? Jak spokojniej radzić sobie ze szczególnie stresującymi sytuacjami, takimi jak sylwestrowe fajerwerki? Co warto wiedzieć o adopcji psa ze schroniska? Zebraliśmy wyczerpujące odpowiedzi na te i wiele innych pytań w przewodniku dotyczącym opieki nad psem. Porady Naturavetal® pomagają w codziennym życiu i przekazują dogłębną wiedzę ekspercką. Zapraszamy do lektury!

Porada Naturavetal®

Miłośnicy kotów w naszych zasobach również znajdą ciekawe informacje na temat opieki nad ich domowymi tygrysami!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.