Naturavetal Logo

Pielęgnacja łap, skóry i sierści oraz specjalne wsparcie suplementami diety

Dodaj do listy zakupów

Dla wielu osób, oprócz czasu spędzanego wspólnie na świeżym powietrzu, pieszczoty czy przytulne wieczory na kanapie z psem, tworzą niepowtarzalną bliskość. Kochamy miękkie futro i ciepło psa. Przy tym czystość jest istotna nie tylko dla nas ludzi, ale również dla zwierzaka - zdrowy wygląd z przyjemnym zapachem ciała jest także znakiem zdrowia i witalności.

Istnieją różne sposoby pielęgnacji łap, skóry i sierści. Naturalna pielęgnacja psa nie oznacza tylko, że rozpieszczamy go zewnętrznie za pomocą naturalnych produktów pielęgnacyjnych – kluczowe jest także dostarczanie mu składników odżywczych w ramach diety, aby zapewnić ładny zapach, elastyczną skórę, lśniącą sierść i mocne pazury.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Naturalne środki i suplementy do pielęgnacji łap, skóry i sierści

Canis Extra Levadura de cerveza en polvo

Drożdże Piwne Canis Extra mogą wnieść cenny wkład w zdrową skórę i lśniącą sierść dzięki dużej liczbie witamin z grupy B, minerałów i pierwiastków śladowych, dlatego są niezbędne nie tylko w diecie BARF, ale dla każdego, kto chce wesprzeć swojego zwierzaka, np. podczas zmiany sierści lub w przypadku niedoboru składników odżywczych.

Canis Extra Organiczny Olej Konopny 

Wsparcie dla psów w przypadku świądu

Każdy pies się drapie - zachowanie to jest normalne, o ile nie występuje w nadmiarze. Jeśli zauważysz, że Twój pies drapie się częściej, a obecność pcheł lub innych pasożytów została wykluczona, może się okazać, że przyczyną takiego zachowania jest niedobór składników odżywczych, alergia lub nietolerancja. Nasz Organiczny Olej Konopny Canis Extra może pomóc w takich przypadkach: jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i charakteryzuje się dobrym stosunkiem kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3. Wspomaga zdrowie i może być podawany psom z suchą, łuszczącą się i swędzącą skórą, przyczyniając się do poprawy jej kondycji i do lśniącej sierści.

Canis Extra Olej z Łososia i olej Canis Extra 3-6-9 BARF to świetny wybór dla szczególnie błyszczącej sierści - zawarte w nich niezbędne kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 mogą od żywieniowej strony wspierać zdrową, błyszczącą sierść, skórę i mocne pazury. Suplementy są również skuteczne w przypadku suchej skóry z łupieżem. 

Canis Extra Organiczny Olej Kokosowy, podawany naprzemiennie z innymi naszymi olejami, może również pomagać uzyskać połysk i elastyczność sierści i skóry. Jeśli w okresie linienia pojawią się suche, łuszczące się plamy, Canis Extra Organiczny Olej Kokosowy może być wcierany w nie zewnętrznie, aby zmniejszyć swędzenie i pomóc złuszczeniom łatwiej odpaść. Wmasowany cienką warstwą w sierść, pomaga odstraszać pasożyty, nawet na pysku zwierzęcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem "Naturalna pomoc przeciwko kleszczom ".

W fazach zwiększonego zapotrzebowania, na przykład po długotrwałej chorobie, dla ciężarnych, młodych lub starych zwierząt lub w celu przygotowania do zmiany sierści, pomocą służy Canis Extra Aktiv - unikalna kompozycja alg morskich, kopru włoskiego, mniszka lekarskiego i pokrzywy, dostarcza organizmowi między innymi ważnych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, a tym samym wspiera metabolizm w najlepszy możliwy sposób. 

Porada Naturavetal®: Przygotowanie psa do zmiany sierści

Aby jak najlepiej wesprzeć czworonożnego przyjaciela podczas zmiany sierści, sześcio- lub ośmiotygodniowe zastosowanie Canis Extra Aktiv okazuje się skuteczne, zwłaszcza wprowadzone na około dwa miesiące przed rozpoczęciem zmiany sierści, tj. w listopadzie/grudniu i lipcu/sierpniu.

Canis Extra Petflora

Metabolizm 

Ogólnie rzecz biorąc, termin metabolizm odnosi się do całości wszystkich procesów biochemicznych, zachodzących w żywych organizmach lub komórkach. Komórka wchłania składniki odżywcze i metabolizuje je, rozkładając lub przekształcając składniki odżywcze i tworząc z nich nowe substancje, których organizm potrzebuje na przykład jako źródła energii lub do tworzenia nowych komórek skóry lub sierści. Problemy metaboliczne mogą mieć zatem bardzo różne i daleko idące konsekwencje dla całego organizmu. Jeśli błona śluzowa jelit została podrażniona przez antybiotyki lub chemiczne środki odrobaczające, należy przywrócić jej równowagę za pomocą Canis Extra Petflora. Ponieważ tylko nienaruszona flora jelitowa może naprawdę wchłonąć składniki odżywcze dostarczane przez dobrą karmę. Dlatego w przypadku problemów z sierścią należy zawsze myśleć o "wnętrzu".

Naturalne produkty do pielęgnacji psów 

Naturalnie rozpieszczająca pielęgnacja i delikatne produkty ochronne są po prostu ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia. Nasze produkty są dobrze tolerowane przez psy i dostosowane do ich skóry i sierści. W końcu ochrona i opieka nad zwierzęciem nie powinna być pozostawiona przypadkowi, ale wyborowi odpowiednich produktów. Od zawsze stawiamy na naturę.

Canis Extra Szampon 

Do Pielęgnacji - naturalna dbałość o sierść i zapobieganie problemom, takim jak łupież, matowienie i pasożyty 

Jeśli pies kąpał się na zewnątrz w stawie lub wytarzał w czymś „ciekawym”, może być konieczne umycie go, aby mógł później ponownie usiąść na kanapie. Do tego kwaśne zapachy sierści, na przykład podczas sezonu pływackiego lub przetłuszczona sierść nie są dobrze odbierane ani przez psa, ani przez właściciela. Nasz szampon pielęgnacyjny jest idealny do pielęgnacji sierści, ma neutralne pH, działanie nawilżające i przyjemny świeży zapach.

Porada Naturavetal®: Zachowują naturalną warstwę ochronną skóry

Nie myj psa zbyt często - uważaj, aby nie myć psa zbyt często bez uzasadnionego powodu, aby zachować naturalną warstwę ochronną skóry. Jeśli masz jakiekolwiek problemy skórne, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów.

Canis Extra Spray Mineralny 

Naturalna pielęgnacja dla zdrowej skóry i lśniącej sierści

Nasz spray mineralny to naturalny produkt z aloesem do pielęgnacji sierści, który pomaga w podrażnieniach skóry, gdy jest sucha lub swędzi. Odświeża i pielęgnuje napiętą skórę, nadaje sierści naturalny połysk dzięki naturalnym minerałom z Morza Martwego, pomaga przy swędzeniu, egzemie i drobnych stanach zapalnych skóry, a także może łagodzić podrażnienia spowodowane przez pasożyty. Dzięki czysto roślinnemu działaniu odświeża i wzmacnia własną barierę ochronną skóry.

Canis Extra Balsam Do Łap i Skóry 

Naturalna pielęgnacja ruchliwych łapek 

Czy to z powodu kamienistego asfaltu na spacerze, gorącego piasku na wakacjach, zwiększonego obciążenia podczas wędrówek po żwirowych ścieżkach lub w zimie - łapy naszych psa są codziennie narażone na uszkodzenia - regularna pielęgnacja naszym balsamem do łap i skóry pomaga utrzymać łapy w zdrowiu i chroni opuszki łap przed wysuszeniem. 

Canis Extra Pielęgnacja Oczu 

Profilaktyczna, oczyszczająca i łagodna pielęgnacja, może być również stosowana w łagodnych stanach zapalnych

Otwarte okna i przeciągi, np. podczas podróży samochodem, oraz suche powietrze w sezonie grzewczym mogą obciążać oczy naszych psów w takim samym stopniu, jak kurz czy piasek podczas biegania lub słona woda nad morzem. Swędzenie i zaczerwienienie wokół oczu są pierwszymi oznakami, że oczy potrzebują wsparcia - nasz preparat do pielęgnacji oczu jest wtedy doskonałym wyborem.

Canis Extra Pielęgnacja Uszu 

Czyszczenie i pielęgnacja w przypadku łagodnych podrażnień lub inwazji roztoczy 

Piasek, przeciągi czy upał to nie tylko problem dla oczu, ale oczywiście także dla uszu psa. W zależności od kształtu uszu, konieczna może być także ich dodatkowa pielęgnacja. Ponadto istnieją pasożyty, które mogą zaatakować uszy psa i są niezwykle uciążliwe. Nasz preparat do pielęgnacji uszu może zapewnić cenne i naturalne wsparcie. Posiada praktyczną nasadkę z pipetą do łatwego i dokładnego aplikowania. 

Canis Extra Pielęgnacja Zębów 

Naturalna pielęgnacja zębów dla zdrowia i higieny jamy ustnej

Jeśli psu „pachnie” z pyska, jakby właśnie zjadł śmieci na zewnątrz, jest to bardzo nieprzyjemne i może nawet stanowić poważne ograniczenie w naszej codziennej z nim relacji. Regularne szczotkowanie zębów naszym preparatem do pielęgnacji zębów może wnieść cenny wkład w higienę jamy ustnej psa. Produkt ten zawiera cenne olejki do stosowania zewnętrznego na zęby, które sprzyjają zmiękczaniu kamienia nazębnego i utrzymaniu zdrowych dziąseł.

Porada Naturavetal®: Zapobiegaj powstawaniu kamienia nazębnego dzięki odpowiedniej suplementacji

Algi, takie jak Canis Extra Chlorella, Spirulina i Mączka z Alg Morskich, podawane regularnie w rotacji, mogą pozytywnie zmienić wartość pH śliny. Oprócz naturalnego składu karmy, odgrywa to kluczową rolę w utrzymaniu czystych zębów. W celu uzyskania zaleceń dotyczących karmienia łączonego, prosimy o kontakt z naszym zespołem ekspertów!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.