Naturavetal Logo

Szczególne cechy suchej karmy Canis Plus®

Dodaj do listy zakupów

Zalety suchej karmy Canis Plus® - w skrócie

 • Delikatnie tłoczony na zimno, bogaty, pełnowartościowy pokarm, który nie pęcznieje w żołądku
 • Ponad 60% świeżego mięsa lub ryb przed suszeniem
 • Monobiałkowa, z tylko jednym źródłem białka zwierzęcego: z łososia, drobiu, jagnięciny, wołowiny lub królika lub z ekologicznym białkiem z owadów
 • Cenne esencjonalne kwasy tłuszczowe z oleju z łososia, wołowego lub tłuszczu kokosowego
 • Oryginalne, pożywne kiełki z owsa nagoziarnistego, prosa brązowego, gryki lub fasoli mung
 • Witaminy i minerały wyłącznie pochodzenia naturalnego
 • Z kompleksem alg i ziół DogProMin
 • Bezglutenowe, dobrze tolerowane receptury
 • Można łączyć z Kompletnym Menu Canis Plus®, z puszkami z czystym mięsem Canis Plus® (Mięsne Miski), z naszymi roladkami mięsnymi lub BARF
 • Nie zawiera wypełniaczy i produktów ubocznych, takich jak mączka z piór, pazurów czy rogów
 • Bez dodatku barwników, aromatów i konserwantów
 • Nie zawiera soi, pszenicy i produktów mlecznych
 • Jakość gwarantowana dzięki analizom laboratoryjnym
Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Szczególnie delikatny proces produkcji

Wysokiej jakości sucha karma powinna być tłoczona na zimno i wolna od syntetycznych dodatków - tak jak nasza Canis Plus®. Pracujemy w niskich temperaturach: nasz proces tłoczenia na zimno, który jest łagodny dla substancji witalnych, odbywa się w temperaturze ok. 39°C, pod krótkotrwałym działaniem ciśnienia, co powoduje sprasowanie składników do postaci granulek. Pozwala to w jak największym stopniu zachować witaminy, minerały i wtórne substancje roślinne. 

Nasza tłoczona na zimno sucha karma Canis Plus® nie pęcznieje w żołądku, lecz łatwo rozkłada się na poszczególne składniki. Dzięki naszemu procesowi tłoczenia na zimno możemy zrezygnować ze wszystkich syntetycznych dodatków i zaoferować wysokiej jakości i czysto naturalną suchą karmę. Więcej informacji na temat naszych procesów produkcyjnych można znaleźć na stronie tutaj.

Sucha karma Canis Plus® zawiera tylko jeden rodzaj mięsa lub ryby do codziennego, odpowiedniego gatunkowo żywienia. Także szczenięta i młode psy doskonale rozwijają się, będąc karmione specjalnie dedykowanymi im odmianami karmy Canis Plus®. Z kolei karma Canis Plus® InsectVetal® jest ekologiczną alternatywą, opartą na białku z owadów. 

W zależności od wymagań Twojego pupila, możesz elastycznie wybierać między różnymi koncepcjami żywieniowymi, czy to bezzbożowymi, czy jako uzupełnienie diety BARF lub mokrej karmy - proces tłoczenia na zimno sprawia, że wszystkie połączenia są możliwe.

Cenne kiełki - esencja życia

Niezwykłą specjalnością tłoczonej na zimno suchej karmy Canis Plus® są odżywcze kiełki z nagiego owsa, brązowego prosa, gryki i fasoli mung. Kiełki te zawierają "esencję życia". Są magazynem witamin, minerałów, białek, kwasów tłuszczowych omega -3, -6, -9 oraz naturalnych przeciwutleniaczy - niosą ze sobą ogromną dawkę naturalnej witalności.

Kiełkowanie może zwielokrotnić zawartość witamin o 400-600%. Kiełkujące nasiona mają delikatną strukturę i dlatego są łatwe do strawienia. Mają bardzo wysoką aktywność enzymatyczną, która nie jest jeszcze obecna w uśpionych nasionach. Sucha karma Canis Plus® jest również jedyną karmą, która zawiera w 100% naturalny, wartościowy odżywczo kompleks witalny DogProMin z alg i ziół. 

DogProMin - naturalny kompleks witalny

Nasza unikalna kompozycja DogProMin uzupełnia recepturę suchej karmy Canis Plus® i oprócz innych starannie przygotowanych składników dostarcza cennych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych w ich naturalnej postaci. Ta wyjątkowa mieszanka zawiera połączenie ziół i wapnia z alg (które zapewniają naturalną podaż wapnia) oraz m.in. drożdże piwne, które są źródłem naturalnych witamin z grupy B. Ponadto składniki takie jak karczoch, koper włoski i mniszek lekarski wzbogacają recepturę DogProMin, dzięki czemu dostarcza ona psu szerokiej gamy zdrowych składników odżywczych.

Łatwa do strawienia - granulki nie pęcznieją

W przeciwieństwie do konwencjonalnych karm dla psów, sucha karma Canis Plus® nie pęcznieje w żołądku i po prostu rozpada się na poszczególne składniki - tak jak chciała tego natura. Proces ten nie obciąża żołądka i może pozytywnie wpłynąć na zdrowe wypróżnienia. W razie potrzeby, pomagamy również przeprowadzać naturalne oczyszczanie i regenerację jelit, co może zmniejszyć ryzyko pojawienia się pasożytów, które często są przyczyną alergii pokarmowych. 

Bogata receptura - idealna dla zwierzęcych smakoszy

Sucha karma Canis Plus® nie zawiera żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, takich jak mączka z piór, pazury i rogi lub łodygi, korzenie i liście – dla takich składników nie ma miejsca w karmie dla psów! Sucha karma Canis Plus® nie zawiera również żadnych wypełniaczy, dzięki czemu jest lekkostrawna, jej dawkowanie niewysokie, a objętość odchodów odpowiednio mniejsza. 

Składniki suchej karmy Canis Plus® są przygotowywane bez dodatku konserwantów oraz otwarcie i indywidualnie opisane w deklaracji na etykiecie. Gwarantuje to naturalnie zdrową, przejrzystą dietę: nawet dla wrażliwych lub alergicznych zwierząt.

Wszystkie składniki są starannie dobierane z najwyższą starannością i regularnie testowane przez niezależne laboratoria. Dzięki nieporównywalnej jakości i szerokiej gamie smaków, linia Canis Plus® jest ulubionym wyborem zwierzęcych smakoszy, którzy doceniają naturalny smak i wartość. Więcej informacji na temat naszych zdrowych składników można znaleźć na stronie tutaj.

Karma pełnoporcjowa Canis Plus® może być również podawana w połączeniu z BARF, puszkami z czystym mięsem i roladkami mięsnymi lub z Kompletnymi Menu. Jest to również doskonała wakacyjna alternatywa dla psów, które są na co dzień karmione domowym jedzeniem.

Różnorodność dla młodszych i starszych

Nasza tłoczona na zimno sucha karma Canis Plus® jest dostępna w następujących pysznych odmianach: drób, jagnięcina, wołowina, łosoś, królik, sport, drób dla szczeniąt i łosoś dla szczeniąt jako karma pełnoporcjowa, a także z białkiem z insektów, jako karma uzupełniająca. Wiele odmian jest dostępnych w mniejszych lub regularnych rozmiarach granulek.

Dalsze informacje i często zadawane pytania (FAQ) dotyczące specjalności Canis Plus®

Jak wybrać odpowiednią karmę dla mojego psa?

Najważniejsze jest by karma była pozbawiona syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy czy konserwanty. Ostateczny wybór zależy od różnych czynników, takich jak wiek psa, poziom jego aktywności czy inne indywidualne uwarunkowania. Bardzo ważnym elementem w doborze sposobu żywienia jest także temperament psa. W tym artykule można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym jest specjalistyczna karma dla psów?

Karma specjalistyczna (dietetyczna) dla psów jest dostosowana do potrzeb zwierzęcia z jakimś schorzeniem, np. uszkodzeniem nerek lub chorobą wątroby. Niestety często są to jednocześnie pokarmy zawierające tanie wypełniacze i syntetyczne składni, które zakłócają inne procesy zachodzące w organizmie. Z reguły nie należy więc podawać tych karm na stałe, a ewentualnie okresowo.

Które jedzenie jest zdrowe dla psa, a które nie?

Zdrowa karma charakteryzuje się tym, że nie zawiera chemicznych dodatków - syntetycznych witamin czy konserwantów, a także nie znajdziemy w niej składników niskiej jakości, takich jak produkty uboczne pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego (liście, łodygi, pazury czy pióra). Zamiast tego, zdrowa żywność zawiera tylko i wyłącznie naturalne, wysokiej jakości składniki. 

Jaka karma jest najlepsza dla chorego psa?

W zasadzie przy większości problemów zdrowotnych jesteś w stanie karmić psa naturalnym jedzeniem. Ponieważ problemy zdrowotne bywają bardzo zróżnicowane i każdy z nich generuje inne potrzeby, należy zawsze skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się, jakich działań wymaga dana jednostka chorobowa. Następnie możesz omówić z naszym zespołem ekspertów sposób żywienie psa, które będzie całkowicie zgodne z jego potrzebami.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.