Naturavetal Logo

Zdrowe i naturalne przysmaki dla psów od Naturavetal®

Dodaj do listy zakupów

Czy to jako nagroda po treningu, czy jako dowód miłości między posiłkami - przysmaki dla psów są popularne zarówno wśród czworonożnych przyjaciół, jak i ich opiekunów: psy uwielbiają smak i entuzjastycznie zajmują się smacznymi gryzakami, a ich opiekunowie cieszą się, że mogą rozpieszczać swoich pupili. Jednak nie jest łatwo śledzić cały duży rynek smakołyków, by znaleźć te najlepsze. Oprócz naturalnych, zdrowych przekąsek dla psów, w ofertach producentów znajdują się również gryzaki, które zawierają niskiej jakości składniki, wzmacniacze smaku i barwniki lub są konserwowane.

Naturavetal® wykorzystuje w 100% naturalne składniki do wszystkich swoich zdrowych przekąsek dla psów, wolnych od syntetycznych dodatków. Dzięki temu przysmaki te stanowią idealną część zdrowej diety, która jest dobra dla psa i odpowiada jego gustom. Na tej stronie prezentujemy różnorodność zdrowych i naturalnych przekąsek dla psów, dostępnych w naszym asortymencie. Pokazujemy również odpowiednie przysmaki dla szczeniąt, seniorów i psów z alergiami, a także zalety gryzaków do pielęgnacji zębów naszych czworonożnych przyjaciół.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Naturalne jest zdrowe 

Podobnie jak ludzie, psy mogą cierpieć na choroby związane ze stylem życia, takie jak cukrzyca, otyłość i choroby układu krążenia, które można przypisać brakowi ruchu z jednej strony i złej diecie z drugiej. Psie przekąski również odgrywają tutaj swoją rolę. Podawane w nadmiarze i niezdrowe przysmaki najpierw odbijają się na wadze, a później mogą sprzyjać problemom metabolicznym i wielonarządowym.

Naturalne przekąski dla psów, podawane w odpowiednich proporcjach dla danego zwierzęcia, są zdrowe. Ale co to znaczy naturalne? Rozumiemy przez to produkt, który składa się w 100% z naturalnych składników, bez syntetycznych dodatków. Dla psów z alergią bardzo ważne jest również, aby ich przekąska składała się wyłącznie z mięsa lub podrobów pochodzenia zwierzęcego. Przykładem mogą być szyjki z kaczkikońskie ścięgna lub uszy królicze z futrem, które nie zawierają niczego poza wyżej wymienionym źródłem mięsa. W procesie produkcji nie stosujemy konserwantów, wzmacniaczy smaku ani syntetycznych barwników.

Nasze zdrowe przekąski dla psa

Naturalne przekąski dla psów: które są odpowiednie dla szczeniąt, seniorów i alergików?

Zdrowe przekąski dla psów to nie tylko twarde gryzaki, ale i miękkie mięsne kąski. Dzięki temu, w naszej ofercie można znaleźć odpowiedni przysmak dla każdego psa!

Naturalne przysmaki dla psów to idealne rozwiązanie dla szczeniąt, ponieważ mali czworonożni przyjaciele odkrywają swój świat niemal cały czas coś liżąc, wąchając czy żując. Twarde gryzaki, które najpierw muszą zostać rozmiękczone poprzez żucie, dają im ciekawe zajęcie. Szczenięta zmieniające zęby nie tylko zaspokajają przysmakiem swoją potrzebę żucia, ale także wzmacniają dziąsła i zmniejszają stres. W zależności od wielkości szczeniaka, odpowiednie są różne bardziej trwałe gryzaki. Królicze uszy z futrem są szczególnie dobrym wyborem podczas zmiany zębów, dla szczeniąt mniejszych ras, podczas gdy większe rasy mogą lepiej zaspokoić swój instynkt żucia dzięki naszym wołowym głowiznom, które są dostępne w długościach 12,5 lub 25 cm.

Zdrowe przysmaki dla szczeniąt powinny być jednak ostrożnie dawkowane. Jeśli w ciągu dnia podanych zostało zbyt wiele smakołyków, należy odpowiednio dostosować całkowitą ilość spożywanej przez psa karmy. Do ćwiczeń i zabawy najlepiej sprawdzą się małe przekąski, które nie zajmują psa koniecznością gryzienia przez zbyt długi czas. Niezależnie od tego, czy jest to wołowinakoninajagnięcina czy kozina, nasze suszone paski mięsa z koninysarninykaczki lub koziny, które można łatwo połamać na małe kawałki, nasze mini gwiazdki wykonane z ryb, czy po prostu nasza tłoczona na zimno sucha karma Canis Plus® - odpowiednia nagroda jest zawsze pod ręką.

W przypadku starszych psów wszystko zależy to od stanu zębów i mięśni żujących. Niektóre starsze psy wolą bardziej miękkie przysmaki, inne wprost nie mogą się nacieszyć twardymi gryzakami. Nasze przysmaki rybne są szczególnie popularne wśród starszych psów. Nie są one tak twarde jak suszone na powietrzu przysmaki mięsne, są lekkostrawne i charakteryzują się umiarkowaną zawartością tłuszczu. Nasze suszone paski mięsne sąrównież bardzo popularne wśród starszych psów. Wybór należy do Ciebie: suszone przysmaki mięsne z koniną i koziną zawierają niewiele tłuszczu i dlatego są szczególnie odpowiednie dla starszych psów, które mają tendencję do nadwagi, podczas gdy suszone przysmaki mięsne z sarniny i kaczki o wyższej zawartości tłuszczu są szczególnie popularnymi nagrodami dla starszych psów, którym przydałoby się trochę więcej energii. A jeśli chcesz podać psu twardszy gryzak, możesz rozpieszczać średnie i duże starsze psy naszymi szyjkami z kaczki, podczas gdy mniejsi seniorzy będą zachwyceni naszymi szyjkami z kurczaka.

Suszone na powietrzu mięso lub podroby z różnych gatunków zwierząt mogą być używane jako gryzaki dla psów z alergią. Hipoalergiczne przysmaki dla psów z kozinyprzysmaki dla psów z koniny sprawdzają się tu doskonale. Wiele wrażliwych psów bardzo dobrze toleruje także przysmaki z jagnięciny. Każdy opiekun psa powinien indywidualnie sprawdzić, które gryzaki są najlepsze dla jego czworonożnego przyjaciela. Podobnie jak w przypadku ludzi, psy mają różne gusta i jedno zwierzę może nie przepadać za tym, co inne uwielbia.

Jako nagroda lub między posiłkami - kiedy przysmaki są odpowiednie i ile z nich jest zdrowych? 

Niektóre psy chciałyby jeść przez cały dzień. Mają tak duży apetyt, że ich opiekunowie czują się winni, jeśli nie mają ze sobą smakołyku, kiedy wychodzą na spacer. Jeśli jednak chodzi o odpowiednio dobraną dietę, ważne jest, aby pamiętać, że przekąski między posiłkami są również częścią dziennej porcji jedzenia. Jeśli będzie ich za dużo, pies raczej nie będzie narzekał - ale nadmiar kilogramów lub niechęć do codziennego jedzenia mogą szybko dać o sobie znać, zwłaszcza u spokojniejszych zwierząt.

Ile zdrowych przekąsek dla psów podawać, aby były one naprawdę zdrowe? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie dla wszystkich psów, ponieważ mały chihuahua i duży bernardyn są po prostu zbytnio się różnią. Zaleca się jednak, aby nie podawać smakołyków ot tak, z przyzwyczajenia, ale przy specjalnych okazjach, na przykład jako nagrodę podczas treningu. Należy także mieć oko na kondycję fizyczną swojego zwierzaka. Szybko da się zauważyć, kiedy pies staje się zbyt otyły lub ma tłustą sierść, na przykład z powodu zbyt dużej ilości białka.

Znaczenie ma również to, czy sięgniesz po smakołyki, które mogą zawierać cukier i niskiej jakości wypełniacze, czy też zdecydujesz się na w 100% mięsny gryzak od Naturavetal®. Przysmaki dla psów wykonane wyłącznie z mięsa, podrobów, skóry i sierści są bogate w przyswajalne białko. A oprócz składników odżywczych, taki przysmak zapewnia dobre zajęcie.

Opieka stomatologiczna z pomocą naturalnych smakołyków

Opiekunowie psów chcą rozpieszczać swoich czworonożnych przyjaciół i lubią dawać im smakołyki jako dodatek do codziennego jedzenia. Żucie to nie tylko atrakcyjne zajęcie dla psa, ale także pomoc w utrzymaniu go w zdrowiu. Wynika to z faktu, że podczas żucia naturalnych przekąsek, psy dbają o swoje zęby - a wszyscy wiemy, że higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Gryzienie i skubanie w naturalny sposób usuwa płytkę nazębną, zanim powstanie kamień nazębny.

Inne korzyści płynące z pielęgnacji zębów za pomocą zdrowych przysmaków dla psów: są delikatne dla wrażliwych dziąseł i ćwiczą mięśnie żucia. Naturalne gryzaki z sierścią, takie jak popularne paski z futrem, mają szczególnie pozytywne właściwości: sierść oczyszcza jelita zanim zostanie bezpiecznie wydalona.

Dalsze informacje i często zadawane pytania (FAQ) dotyczące zdrowych i naturalnych przysmaków dla psów od Naturavetal®

Jakie są najlepsze przysmaki dla psów?

Najlepsze przysmaki dla psów są w 100% naturalne. Oznacza to, że są one wytwarzane bez konserwantów lub innych syntetycznych dodatków. Jeśli na podstawie deklaracji producenta nie można dokładnie stwierdzić, co zawiera przysmak, na przykład dlatego, że podawane są składniki w grupach bez wyjaśnienia co dokładnie oznacza np. "produkty pochodzenia roślinnego" lub "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego", już samo to powinno budzić zastanowienie. Jeśli na etykiecie znajdują się również terminy "dodatki" lub "dodatki smakowe" lub jeśli smakołyk jest jaskrawożółty, czerwony, zielony lub niebieski, jest to kolejny znak, że nie jest to naturalna przekąska.

Ponieważ pies regularnie styka się z chemikaliami w swoim otoczeniu (zdarzy mu się wypić wody z kałuży, musi zostać zaszczepiony, czy jest zależny od specjalnych leków z powodu choroby itp.), powinniśmy zadbać o to, aby nie obciążać jego metabolizmu niepotrzebnymi chemikaliami we wszystkim, co mu podajemy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym poradniku: "Po prostu naturalnie – czyli jakich syntetycznych substancji unikać w codziennym życiu?”.

Które twarde przysmaki do żucia są odpowiednie dla szczeniąt?

Jeśli maluchy nie mają z nimi problemów, a wkrótce zaczną ząbkować, można rozważyć twardsze przekąski, takie jak głowizna wołowa lub końska.

Dlaczego psy nie powinny jeść zboża?

Jako właściciel psa często słyszysz, że psy nie powinny jeść zbóż. Stwierdzenie to jest oczywiście prawdziwe w przypadku psów z alergią na zboża - ale dlaczego normalnie zdrowy pies nie powinien jeść zdrowych funkcjonalnych ziaren? Dopóki producent przetwarza doskonałe surowce i unika gorszych roślinnych produktów ubocznych, takich jak korzenie i łodygi zbóż, oraz przetwarza całe ziarno tylko w formie optymalnie strawnej dla psa, pies może również spożywać odpowiednią ilość takich składników. W naszym artykule "Bezzbożowa karma dla psów - więcej niż tylko trend" przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Jakie owoce mogą jeść psy?

Jabłka, gruszki, jagody czy maliny - istnieje wiele rodzajów owoców, które psy mogą jeść. W naszym poradniku "Składniki BARF – surowa dieta dla psa" znajdziesz listę rodzajów owoców, które mogą regularnie wzbogacać dietę Twojego psa.

Jakie przysmaki dla szczeniąt?

Przysmaki dla szczeniąt powinny być w 100% naturalne i nie zawierać konserwantów, barwników ani aromatów. Różne przysmaki są odpowiednie dla szczeniąt w zależności od wielkości ich ciała i okazji. Na przykład, jeśli chcesz szybko uzyskać pozytywne wzmocnienie za dobre zachowanie, odpowiednie będą Mini Kąski Canis Plus® wykonane z wołowiny, koniny, jagnięciny lub koziny. Jeśli natomiast szukasz przekąsek, które szczeniak może żuć przez dłuższy czas, polecamy nasze Canis Plus® Uszy Królicze z Futrem lub Canis Plus® Pałeczki z Rybiej Skóry. Należy jednak zwrócić uwagę na ilość - zbyt duża może przynieść więcej szkody niż pożytku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule "Karma dla szczeniąt: dobry start i zdrowie od samego początku".

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.