Naturavetal Logo

Wysokomięsna karma mokra

Dodaj do listy zakupów

Wszystkie odmiany karmy Felins Plus® są pełnowartościowym pokarmem dostosowanym do rytmu i warunków życia kota.

Felins Plus® Wołowina z Warzywami i Twarogiem, Felins Plus® Kurczak z Warzywami, Owocami i Jajkiem, Felins Plus® Królik z Delikatnymi Warzywami oraz Felins Plus® Dorsz Norweski z Kurą i Warzywami, drobiem i warzywami – wszystkie rodzaje zawierają wysokowartościowe mięso, ryby, witaminy, minerały, taurynę i sproszkowane skorupki jaj. Zawartość mięsa na poziomie 87% sprawia, że nasz mały tygrys otrzymuje odpowiednią dawkę składników odżywczych, pochodzących z naturalnego źródła jakim jest mięso.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Zrównoważona karma dla kotów

Roladki Felins Plus® przygotowywane są w 100% z mięsa pochodzącego z mięśni i wnętrzności oraz owoców i warzyw. Wszystkie składniki dobrane są tak by dostarczyć zarówno wysokich walorów smakowych jak i odpowiednich składników odżywczych – wszystko to znajduje się w opakowaniach przyjaznych środowisku. Karma przechowywana w warunkach pokojowych zachowuje długo swą przydatność do spożycia. 

Mięso, którego używamy do produkcji naszej karmy pochodzi wyłącznie ze zwierząt przeznaczonych do uboju spożywczego. Dzięki łagodnej metodzie konserwacji w niskich temperaturach zachowane są najbardziej wartościowe składniki karmy. Jednocześnie gwarantujemy, iż w roladkach Felins Plus nie znajdziecie Państwo żadnych polepszaczy smaku, konserwantów oraz odpadów poubojowych.

Wskazówki żywieniowe

Wiek kota - ilość karmy na dobę:

  • Od 6 miesiąca 5% masy ciała
  • Seniorzy 3,5 - 5% masy ciała
  • Kocięta i młode koty (do 6 miesięcy) mogą jeść tyle, ile chcą i potrzebują.


Powyższe wartości są orientacyjne i należy je indywidualnie dostosować do trybu życia i poziomu aktywności kota.

Porada Naturavetal®: Właściwe karmienie

  • Zapewnić kotu spokój podczas spożywania posiłku.
  • Spożycie wielu małych porcji podczas dnia jest zdrowsze niż jeden duży posiłek.
  • Jeżeli kot nie przyjmie pokarmu w ciągu 15 minut od podania, należy pokarm zabrać i podać dopiero w kolejnej porze karmienia.
  • Za zimne lub zbyt gorące danie może prowadzić do wymiotów lub biegunki.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem ekspertów!

Więcej informacji i najczęściej zadawane pytania (FAQ) na temat zdrowej mokrej karmy dla kotów

Która karma dla kotów jest najlepsza?

Dobrą karmę dla kota można rozpoznać po tym, że nie zawiera żadnych zbędnych syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy lub konserwanty, jest wykonana z wysokiej jakości surowców, tj. nie zawiera żadnych gorszych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, takich jak pióra, pazury, łodygi lub korzenie, i ma wysoką zawartość mięsa. Deklaracja powinna być otwarta, aby można było dokładnie zobaczyć, jakie składniki znajdują się w recepturze. Ponieważ kot jako były mieszkaniec terenów pustynnych, woli pokrywać zapotrzebowanie na płyny bezpośrednio zjadając swoją zdobycz, głównym pożywieniem kota powinna być zawsze mokra karma.

Więcej informacji na temat odpowiedniego dla gatunku żywienia kotów można znaleźć tutaj.

Ile mięsa powinna zawierać karma dla kotów?

Jako mięsożerca, kot zaspokaja swoje potrzeby żywieniowe głównie poprzez mięso - dobra karma dla kota charakteryzuje się zatem wysoką zawartością mięsa. Powinna być ona jednak nie tylko wysoka, ale także wysokiej jakości. Można stosować mięso mięśniowe, serca i odpowiednie proporcje podrobów. 

Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak pazury lub pióra, nie powinny być w ogóle stosowane, ponieważ tylko wysokiej jakości źródła białka są odpowiednie dla optymalnego odżywienia organizmu. Roladki Felins Plus® zawierają co najmniej 87% mięsa, a dzięki otwartej deklaracji na liście składników dokładnie widać, co dokładnie otrzymuje kot w swojej porcji.

Która bezzbożowa karma dla kota jest najlepsza?

Bezzbożowa karma dla kotów, która zawiera ziemniaki, słodkie ziemniaki, groszek i podobne węglowodany w dużych ilościach, w żadnym wypadku nie jest odpowiednią karmą dla kotów. Kot jest przede wszystkim mięsożercą, więc dobrej jakości karma dla kota będzie zawierać głównie mięso i ogólnie niewiele węglowodanów. Upewnij się więc, że podajesz swojemu małemu przyjacielowi odpowiednią karmę dla kotów, która zawiera dużo mięsa. Ponadto, odpowiednia gatunkowo karma dla kotów powinna być wolna od niepotrzebnych syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy i konserwanty. Zdrowe przyjmowanie płynów przez kota zależy od jego pożywienia. Dlatego najlepszym jedzeniem kota będzie zawsze mokra karma.

W naszym poradniku dla opiekunów kotów znajdziesz dalsze cenne informacje na ten temat.

Ile gramów karmy dla kota dziennie?

Optymalna ilość karmy dla kota zależy od różnych czynników. Wiek kota odgrywa decydującą rolę, ponieważ młode koty potrzebują znacznie więcej pożywienia niż koty dorosłe. Jeśli kot żeruje również na zewnątrz i zdarza mu się upolować mysz lub ptaka, ma to oczywiście również wpływ na optymalną ilość pożywienia którą powinien otrzymywać w domu. Podobnie istotny jest jego indywidualny poziom aktywności. W przypadku BARF dla kotów optymalną ilość karmy dla dorosłych kotów oblicza się na podstawie ich aktualnej masy ciała. Kot powinien otrzymywać ok. 25-30 g mięsa na kg masy ciała dziennie, w zależności od jego poziomu aktywności.

W naszym przewodniku "Pierwsze kroki do BARF u kota" możesz dowiedzieć się więcej o BARF dla kotów.

Czym jest mokra karma dla kotów?

Oprócz wysokiej zawartości mięsa, mokra karma dla kotów zawiera również zdrową ilość wilgoci. Kot jest zależny od tej wilgoci, ponieważ jako dawne zwierzę pustynne, zawsze pokrywał swoje zapotrzebowanie na płyny głównie bezpośrednio poprzez zdobycz i naturalnie pije mniej niż jest to rzeczywiście konieczne. 

Koty często są przyzwyczajane do jednego rodzaju karmy, gdy są młode i zmiana ich diety może być bardzo trudna, gdy już przyzwyczają się do karmy wyłącznie suchej. Nasza strona "Zmiana diety kota i inne porady" zawiera przydatne wskazówki, na temat tego, jak skutecznie zmienić dietę kota.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.