Naturavetal Logo

W tym tkwi różnica - nasze procesy produkcyjne

Nie każda karma jest taka sama! Jakość poszczególnych surowców i procesy produkcyjne często znacznie się różnią. Jednak tylko wtedy, gdy łączymy najlepsze jakościowo surowce i delikatne procesy produkcyjne, jesteśmy w stanie stworzyć karmę, która może mieć pozytywny wpływ na zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół. Starannie wyselekcjonowane surowce dostarczają naturalnych różnorodnych składników odżywczych, a delikatny proces przygotowania zapewnia, że te składniki odżywcze są zachowane w najlepszy możliwy sposób. Sztuczne dodatki, takie jak syntetyczne witaminy, nie są potrzebne, gdy połączymy wysokiej jakości składniki i delikatny proces przygotowania. W tym przypadku, to co naturalne sprawdza się najlepiej.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Produkcja naszej suchej karmy tłoczonej na zimno 

Wysokiej jakości sucha karma powinna być tłoczona na zimno i wolna od syntetycznych dodatków - tak jak nasza Canis Plus® dla psów i Felins Plus® dla kotów. 

Szczególną cechą naszych suchych karm tłoczonych na zimno jest to, że surowce są przygotowywane indywidualnie i starannie podczas produkcji:

Mięso jest gotowane i mielone, aby można je było tłoczyć wraz z innymi składnikami.

Źródła węglowodanów, takie jak gryka lub kasza jaglana, są specjalnie przygotowywane przy użyciu unikalnego procesu gotowania na parze, dzięki czemu ich cenne składniki odżywcze są zachowane w najlepszy możliwy sposób. Struktury włókna surowego są oddzielane od siebie bez niszczenia - dzięki czemu są optymalnie strawne dla zwierzęcia i mogą odpowiednio wspierać zdrową perystaltykę jelit.

Warzywa, owoce i zioła są mielone, delikatnie suszone na powietrzu i dodawane tuż przed tłoczeniem na zimno. Suszenie na powietrzu zapewnia najlepsze możliwe zachowanie różnorodności i bogactwa składników odżywczych.

Formuła DogProMin przygotowana ze specjalnych ziół i alg uzupełnia recepturę naszych zdrowych, tłoczonych na zimno suchych karm o naturalne witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. 

W produkcji naszej suchej karmy tłoczonej na zimno stosujemy niskie temperatury: nasze tłoczenie na zimno, które jest bardzo delikatne dla substancji witalnych, odbywa się w temperaturze ok. 39°C pod krótkim działaniem ciśnienia otoczenia, co powoduje sprasowanie składników do postaci granulatu. Pozwala to w jak największym stopniu zachować witaminy, minerały i wtórne substancje roślinne w każdym produkcie.

Nasza tłoczona na zimno sucha karma nie pęcznieje w żołądku, ale rozkłada się na poszczególne składniki. Dzięki naszemu procesowi tłoczenia na zimno możemy zrezygnować ze wszystkich syntetycznych dodatków i zaoferować wysokiej jakości i czysto naturalną suchą karmę. W zależności od wymagań można elastycznie wybierać między różnymi koncepcjami żywienia lub łączyć je, czy to z BARF, czy w diecie gotowanej, czy z mokrą karmą - proces tłoczenia na zimno sprawia, że wszystkie te  rozwiązania są możliwe.

 

Produkcja naszej delikatnie gotowanej mokrej karmy 

Niezależnie od tego, czy chodzi o nasze kompletne menu Canis Plus® lub warianty czysto mięsne dla psów, czy też o Roladki Mięsne Felins Plus® dla kotów - we wszystkich naszych odmianach mokrej karmy odpowiednie składniki, takie jak mięso, warzywa, owoce, zioła i olej, są mieszane i wkładane na zimno do puszek lub roladek. Całość jest następnie gotowana przez możliwie najkrótszy czas. Ta metoda produkcji jest szczególnie delikatna i zapewnia okres przydatności do spożycia bez użycia sztucznych dodatków.

Produkcja naszych naturalnych suplementów 

Tak jak w przypadku karm, w produkcji naszych bogatych suplementów zwracamy szczególną uwagę na wysoką jakość surowców i doskonałe metody przetwarzania.

Zioła, jagody, warzywa i owoce w naszych naturalnych suplementach diety są delikatnie suszone powietrzem. Ta forma suszenia zapewnia zachowanie ważnych składników odżywczych, w tym cennych wtórnych substancji roślinnych, w najlepszy możliwy sposób.

Produkcja naszych naturalnych przysmaków 

Gryzaki wzmacniają mięśnie żucia, są przyjemne do gryzienia, bogate w składniki odżywcze lub jeśli potrzeba, niskokaloryczne. Jednak nie wszystkie przekąski są takie same. Jeśli producent decyduje się na zamkniętą deklarację i nie ujawnia, co dokładnie zawiera przekąska dla psa, nie jest to dobry znak. Określenia takie jak "zboża", "produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego i roślinnego", "oleje i tłuszcze" lub "minerały" bez dalszych informacji o tym, czym dokładnie są, powinny sprawić, że zaświeci się ostrzegawcza lampka. Jeśli zawierają one również cukier, syntetyczne witaminy, barwniki lub konserwanty, to nie są to zdrowe przekąski. Jeśli chcemy podawać przekąski z czystym sumieniem, należy najpierw upewnić się, że nie zawierają one tych składników. 

Gama przekąsek Naturavetal® gwarantuje ścisłą kontrolę jakości i nieskazitelne produkty, które można podawać z czystym sumieniem. Specjalne cechy produkcyjne naszych przekąsek w skrócie: 

  • Wysoka tolerancja dla alergików
  • Nie zawierają konserwantów
  • Nie zawierają syntetycznych dodatków
  • Nie zawierają barwników
  • Delikatnie suszone powietrzem 

Dobre jedzenie - podstawa długiego i witalnego życia

Odżywianie zawsze odgrywa kluczową rolę dla zdrowia i sił witalnych. Dziś już wiemy, że rosnąca liczba alergii, problemów ze stawami, skórą i włosami, nowotworów, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, chorób nerek i wątroby oraz zaburzeń trawienia może być powiązana z niezdrową, ubogą i wysoko przetworzoną dietą. 

Szczególnie w przypadku licznych alergii pokarmowych i zwierząt o wrażliwych żołądkach, opiekunowie muszą szukać karmy i odpowiednich przekąsek, które nie zawierają danych alergenów i są całkowicie naturalnym, bogatym w składniki odżywcze źródłem energii. Efekt ten można osiągnąć dzięki delikatnym procesom produkcyjnym, takim jak tłoczenie na zimno, gotowanie lub suszenie powietrzem. Opiekunowie psów i kotów mogą bezpośrednio wpływać na zdrowie swoich zwierząt poprzez wysokiej jakości karmę i przekąski.

Masz pytania dotyczące naszych rodzajów karmy lub potrzebujesz pomocy w wyborze idealnej przekąski dla swojego psa lub kota? Wiele wskazówek można znaleźć w naszym przewodniku "Jaka karma dla mojego psa" lub w naszym przewodniku dla opiekunów kotów.  Zadzwoń do naszego zespołu ekspertów, aby uzyskać bezpłatną indywidualną poradę.

Dalsze informacje i często zadawane pytania (FAQ) dotyczące różnic w Canis Plus®

Co powinny jeść psy?

Psy powinny być żywione naturalną karmą, która nie zawiera syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy, barwniki, aromaty czy konserwanty. Karma powinna mieć w swoim składzie odpowiednią ilość mięsa, bez niskiej jakości produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, powinna być produkowana delikatnie i być optymalnie strawna dla psa. 

Jeśli wszystkie te czynniki są spełnione, oczywiście ważne jest również, aby karmić psa zgodnie z koncepcją żywienia, którą on doskonale toleruje, a także która dobrze pasuje do Twojego codziennego życia. Opiekun też musi czuć się komfortowo z tym co podaje psu. W naszym artykule "Który sposób żywienia jest najlepszy dla Twojego psa?" możesz dowiedzieć się, co natura Twojego psa mówi Ci o optymalnym dla niego sposobie żywienia. Zapraszamy do lektury.

Co mogę osobiście przygotować swojemu psu?

Wiele różnych składników nadaje się do podawania psu jako uzupełnienie do mięsa. Dynia, koper włoski, cukinia, jabłko czy maliny - o ile pies nie jest uczulony na dany produkt, masz szeroki wybór składników, które można podawać na surowo, lub po przygotowaniu na parze czy po tradycyjnym ugotowaniu. W naszym poradniku "Składniki BARF – surowa dieta dla psa" znajdziesz listę odpowiednich warzyw i owoców, a także wiele innych pomocnych informacji na temat BARF dla psów.

Jakie mięso jest dobre dla psa?

O ile pies nie cierpi na alergię, można mu podawać różne rodzaje mięsa. Zawsze jednak należy unikać surowej wieprzowiny. Psy o wrażliwych żołądkach skorzystają z bardziej delikatnego, białego mięsa, takiego jak kurczak, indyk lub jagnięcina, lub ryb takich jak łosoś. Należy jednak zwrócić uwagę na następujące kwestie: nie ma konieczności podawania psu każdego źródła mięsa dostępnego na rynku. Ogranicz się do 3-4 różnych źródeł mięsa, w tym ryb, które oferujesz swojemu psu jako główny pokarm, a także jako przekąskę. 

Jeśli w pewnym momencie będzie trzeba przestawić się na inne źródła mięsa np. z powodu alergii, nadal pozostanie do dyspozycji szeroka gama rodzajów mięsa, które nie są znane organizmowi psa. W naszym Poradniku, w artykule pt. 

Jaka jest najzdrowsza sucha karma dla psów?

Naturalna, tłoczona na zimno sucha karma, która nie zawiera żadnych syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne witaminy czy konserwanty, jest wolna od niskiej jakości produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, takich jak pióra, pazury, korzenie czy łodygi oraz zawiera odpowiednio wysoki udział mięsa – to w skrócie opis najzdrowszej suchej karmy dla psa. 

Jakie warzywa mogą jeść psy?

Psy mogą jeść wiele różnych rodzajów warzyw. Należą do nich np. cukinia, dynia, ogórki i marchew. W naszym poradniku "BARF dla psa – pierwsze kroki" znajdziesz kilka pomysłów na przepisy z wykorzystaniem różnego rodzaju warzyw.

Co może jeść pies z cukrzycą?

Jeśli pies ma cukrzycę, należy zwrócić uwagę na zawartość cukru w jego pożywieniu. Ważne jest, aby pokarm nie zawierał dużej ilości węglowodanów. Ponieważ każda sucha karma ma zazwyczaj więcej węglowodanów niż mokra, należy w takich przypadkach generalnie ograniczać jej podawanie. W naszym poradniku "Cukrzyca u psa" znajdziesz więcej przydatnych wskazówek i podstawowych informacji na temat cukrzycy u psów.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.