Naturavetal Logo

Karmienie szczeniąt rottweilera

Dodaj do listy zakupów

W gestii odpowiedzialnego przewodnika młodego psa z potencjałem, leży nie tylko znalezienie drogi do zdrowej formy żywienia, bez syntetycznych dodatków, ale także budowanie zaufania i jasnych zasad współpracy ze szczeniakiem. W poniższym artykule zapoznasz się z przykładem tego, w jaki sposób inni rozsądni właściciele wykorzystywali najsilniejszy instynkt psa do wdrożenia swoich zasad. Pies z charakterem posiada silne motywacje i instynkty, dlatego jego jedzenie nie powinno być mu „wręczane”, a może stanowić doskonały środek do przekazywania czworonogowi pewnych sugestii. Jasne zasady dają każdemu psu w każdym wieku poczucie bezpieczeństwa i zapewniają autentyczną więź z konsekwentnym opiekunem. Jak wynika z poniższego listu do Naturavetal® na temat karmienia szczeniąt rottweiler – nigdy nie jest za późno, aby „nauczyć starego psa nowych sztuczek”. Wszystko, co musisz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość, skupić się i wytrwać w planie, ponieważ trwała, pozytywna zmiana u dorosłych psów czasami zajmuje trochę więcej czasu.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

"Jesteśmy młodą parą z Południowego Tyrolu, mamy dwa rottweilery, z którymi uprawiamy co nieco psich sportów. Naszą ulubioną aktywnością jest IPO, świetny sport, który dzieli się na 3 kategorie: A) tropienie; B) posłuszeństwo; C) obrona. Dla odmiany oferujemy naszym psom także wiele innych rzeczy, które wszyscy lubimy. Naszą pierwszą sukę rottweilera kupiliśmy około 3,5 lat temu. Z powodzeniem uczestniczyliśmy z nią w wystawach i egzaminach psów towarzyszących. Drugi rottweiler przybył do naszej rodziny dwa lata temu - tym razem wspaniały pies z doskonałej hodowli z Niemiec. Chcieliśmy wychowywać i trenować tego małego łobuza nieco inaczej niż wcześniej sukę."

Maluchowi nie podawaliśmy miski z jedzeniem trzy razy dziennie, jak „tradycyjnie” się przyjmuje, ale od pierwszego dnia mógł swoje jedzenie zdobywać aktywnie. Oznaczało to kilka krótkich sesji treningowych dziennie – po prostu rozdzielaliśmy rację żywieniową w ciągu całego dnia.

W wieku dwóch miesięcy nauczył się podstawowych poleceń, oczywiście, wszystko prowadziliśmy w formie zabawy i fair dla szczeniaczka. Wkrótce mogliśmy zauważyć różnicę między naszymi dwoma psami. Maluch miał zupełnie inne podejście do jedzenia. Więź z jego panem była jednocześnie znacznie bardziej intensywna. Dla starszej suki było naturalne, że dostawała coś do jedzenia bez żadnego wysiłku – tego nauczyliśmy jej od bardzo wczesnego wieku. Ostatecznie i u niej zastosowaliśmy tę samą metodę karmienia. Równolegle z wprowadzeniem nowej metody szkoleniowej, zmieniliśmy także samo jedzenie.

Kiedy mieliśmy tylko sukę, karmiliśmy ją „normalną” suchą karmą. Czasami sunia wydawała się ospała, bezsilna i często miała problemy z uszami, stanami zapalnymi itp. Kiedy sprowadzaliśmy do domu malucha, rozmawialiśmy z hodowcą na ten temat. Jego opinia była dla nas bardzo ważna i interesująca, ponieważ widzieliśmy, jak sprawne i zwinne były jego psy (a były starsze od naszego psa).

Polecił nam Naturavetal® i z wielką ochotą oraz ciekawością wprowadziliśmy od razu zmianę. Od tego czasu minęły dwa lata i wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że nasze psy uwielbiają jedzenie. Czy to mokre, czy suche, czy przekąski…wszystko! Od samego początku maluch był sprawny i wysportowany. Zauważyliśmy dużą różnicę u suki około trzy miesiące po zmianie diety na Naturavetal®. Nigdy nie była tak energiczna, a problemy z uszami również zniknęły

Możesz rozpoznać, że psy uzyskały naturalną witalność, kiedy ich sierść czy zęby są silne i zdrowe. A do tego one naprawdę lubią jeść swoją karmę. Polecamy Naturavetal®! Nigdy nie byliśmy tak szczęśliwi, a co najważniejsze, nasze psy także!"

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 - 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Mogą Cię również zainteresować następujące artykuły

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.