
Poradnik Naturavetal o żywieniu psów
W naszym poradniku znajdziesz wiele informacji i przydatnych wskazówek, dotyczących zdrowego i naturalnego żywienia psa. Od opisu pojedynczych składników karmy, przez bardzo szczegółowe porady dietetyczne, po typowe problemy żywieniowe – zajmujemy się wszelkimi kwestiami pomagającymi karmić psa w zgodzie z jego naturą. Zawsze mamy na uwadze naturę zwierzęcia: jego pochodzenie od wilka odgrywa ważną rolę w wyborze odpowiedniej koncepcji żywienia. W naturalnym menu przodków naszego domowego psa, jak i u jego najbliższych kuzynów, znajduje się wiele składników. Podstawę stanowi mięso, ale psowate zjadają także wnętrzności, kości, a nawet skórę. Jest również miejsce na dostarczające witamin i mikroelementów zioła czy jagody. Oprócz podstawowego głównego składnika mięsa, odpowiednia dla gatunku i naturalnie zdrowa dieta psa obejmuje zatem również owoce, warzywa i oleje. Wszystkimi istotnymi informacjami – w tym o popularnym BARFie – dzielimy się z Państwem tutaj w przewodniku!
Składniki karmy: Co jest dozwolone, a co nie?
Naturavetal to zdrowa i naturalna karma dla psów. Twój pies zasługuje na to co najlepsze, ale tak naprawdę o jakie składniki chodzi? Które z nich są odpowiednie, a na jakie nie ma miejsca w jego diecie? W tym kontekście prawie zawsze mówi się o „złych zbożach”. Pszenica, żyto czy jęczmień dostarczają dużo energii, a także zawierają witaminy i minerały, jednakże wiele psów nie toleruje glutenu i jest uczulonych na pokarmy zawierające właśnie te zboża. Nieprzetworzone ziarna są też często przyczyną problemów trawiennych. Ważnym elementem naszego psiego przewodnika są również informacje o pokarmach trujących i zabójczych dla psów, takich jak czekolada.

Wakacje z psem: Naturalnie i zdrowo – nawet poza domem
Zorganizuj żywienie psa w sposób odpowiedni dla gatunku i praktyczny, nawet w podróży. Dowiedz się więcej w tym przewodniku.

Zależność między żywieniem a zachowaniem u psów
Zależność między żywieniem a zachowaniem u psów Karmienie naszych psów

Po prostu naturalnie – czyli jakich syntetycznych substancji unikać w codziennym życiu?
W tym artykule podpowiadamy, jak unikać zbędnych substancji chemicznych w życiu codziennym.

Giardia u psów
Giardia: źródła infekcji, objawy, środki higieny i żywienie wspomagające

Zdrowa karma dla psów: wszystko co ważne – w skrócie
Czym charakteryzuje się zdrowe żywienie? Informacje i wskazówki od Naturavetal

Pies nie je: Przyczyny nietypowego zachowania
Żywienie psa: Przydatne wskazówki, gdy pies przestaje jeść

Sportowa karma dla psów aktywnych
Sportowa karma dla psów aktywnych – Poradnik Naturavetal

Karma dla psów z nadwagą: Kiedy pies jest zbyt otyły?
Porady i zalecenia dotyczące żywienia od Naturavetal

BARF częściowy: złoty środek czy zbędna komplikacja?
Pierwsze kroki w kierunku częściowego-BARF – możliwe kombinacje i wskazówki

W skrócie: produkty toksyczne dla psów
Co jest trujące dla psa – poradnik Naturavetal

Oto jak niebezpieczna jest czekolada dla twojego psa
Informacje ogólne na temat zatrucia czekoladą u psów

Bezzbożowa karma dla psów – więcej niż trend
Bezzbożowa karma dla psów – informacje na temat odpowiedniej i zdrowej diety dla psów

Mój pies ma alergię – co teraz?
Mein Hund ist Allergiker – Tipps von Naturavetal

Karma dla psa seniora i kota seniora
Właściwa jakość mięsa i odpowiednie składniki odżywcze dla starszego psa i starszego kota

Ważne związki fitochemiczne
Wszystko o najważniejszych fitochemikaliach i ich wpływie na odżywianie psów i kotów

Bezcenne witaminy
Wszystko o zdrowych minerałach i witaminach dla właściwego odżywiania, profilaktyki i pielęgnacji psów i kotów

Mały poradnik zielarski
Wszystko o zdrowych ziołach w odżywianiu i pielęgnacji psów i kotów » Przewodnik Naturavetal®» Dowiedz się więcej!

Ważne minerały
Wszystko o zdrowych minerałach dla właściwego odżywiania, profilaktyki i pielęgnacji psów i kotów

Zmiana sierści
Zmiana sierści Psy i koty z reguły intensywniej zmieniają sierść
Znajdź odpowiednią jakość i odpowiednią ilość
Oprócz jakości składników karmy, podawana ilość karmy ma również wpływ na zdrowie psa – i dlatego też jest jednym z tematów w naszym przewodniku po żywieniu psów. Jak duże powinny być dzienne porcje, zależy od wieku, rasy i indywidualnego temperamentu. Spokojni seniorzy wymagają mniej energii niż zwinne młode psy (więcej na ten temat w poradniku o żywieniu szczeniąt). Ponadto niektóre rasy psów mają tendencję do nadwagi i nie należy ich rozpieszczać zbyt dużą ilością smakołyków. Ważnym czynnikiem jest również zapotrzebowanie na energię: ponieważ wyszkolony pies użytkowy, który wykonuje swoją pracę w policji lub służbie celnej, wymaga znacznie więcej żywności bogatej w energię niż mały piesek, który czuje się najlepiej na swojej sofie lub na kolanach swojej pani. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego poradnika o żywieniu psów.

Przewodnik po żywieniu psów - pomocne wskazówki żywieniowe i porady na wypadek problemów
Jeśli pies nagle nie chce już jeść, jeśli cierpi na biegunkę lub zaparcia, ważna jest szybka pomoc. Artykuły w naszym przewodniku Naturavetal po żywieniu psów nie zastępują wizyty u lekarza weterynarii, ale dostarczają przydatnych informacji na temat wielu problemów żywieniowych. Każdy opiekun czuje niepokój, gdy pies nagle przestaje jeść. Wynika to z reguły z faktu, że w przeciwieństwie do kotów (o których więcej dowiedzieć się można z naszego dedykowanego im przewodnika) większość psów nie jest wybrednymi smakoszami i zawahania nad psią miską zdarzają się raczej rzadko. Apetyt czworonożnego przyjaciela mogą zepsuć chwilowe problemy zdrowotne czy choroby. Jednak nawet zdrowe psy czasami odmawiają jedzenia. Co możesz wtedy zrobić? Te i wiele innych wskazówek żywieniowych znajdziesz tutaj w przewodniku po zdrowym, odpowiednim dla gatunku i naturalnym żywieniu psów!
Informacje Naturavetal
W razie jakichkolwiek pytań z przyjemnością udzielimy bezpłatnej kompleksowej porady. Zapraszamy do kontaktu z nami od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 pod numerem 785556667 lub mailowo: info@naturavetal.pl
Chcesz uzyskać więcej informacji o naszych produktach lub otrzymać próbkę karmy? Oczywiście chętnie pomożemy i czekamy na Twój telefon lub e-mail.