Naturavetal Logo

Zdrowa skóra i lśniąca sierść u psa

Dodaj do listy zakupów

Zdrowa i lśniąca sierść jest zawsze oznaką, że zwierzę ma się dobrze. Jeśli sierść traci połysk, jest bardzo skołtuniona i sprawia wrażenie matowej, może to świadczyć o tym, że zwierzę nie jest optymalnie zaopatrywane w składniki odżywcze. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele: jednostronna, niezbilansowana dieta, która nie dostarcza zwierzęciu wymaganych składników odżywczych wysokiej jakości, zwiększone zapotrzebowanie na mikroelementy, jak to ma miejsce przed i w trakcie zmiany sierści, czy też zaburzona flora jelitowa, jak również pasożyty, które obciążają organizm zwierzęcia – to tylko kilka przykładów.

Doświadczenie pokazuje, że jeśli sierść psa wygląda na matową i skołtunioną, na początku warto przyjrzeć się bliżej sposobowi żywienia.

Zbilansowana i odpowiednia dla potrzeb psa dieta, dostarczająca zwierzęciu witamin, minerałów i składników odżywczych w ich naturalnej postaci, stanowi podstawę zdrowego i witalnego życia – widać to również po sierści. Linia tłoczonej na zimno suchej karmy Canis Plus® obejmuje opracowaną przez nas holistyczną koncepcję, która daje możliwość dostępu do tego, co najlepsze w naturze, możliwość wyboru pomiędzy różnymi smakami i zaoferowania zwierzęciu wszystkiego, czego potrzebuje. Zawarte w niej drożdże piwne, które znane są między innymi z wysokiej zawartości witamin z grupy B, minerałów i pierwiastków śladowych, takich jak cynk, selen, sód czy potas, dostarczają również wielu różnych aminokwasów. Dzięki temu drożdże piwne mogą nie tylko pozytywnie wpływać na zdrowie skóry i sierści, ale także wspierać cały organizm. Ponadto karmy Canis Plus® Junior i odmiany dla dorosłych psów: Sport, Drób, Łosoś oraz Jagnięcina zawierają tłoczony na zimno olej z łososia, który dostarcza niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 i może w ten sposób dodatkowo przyczynić się do zdrowia skóry, sierści i pazurów.

Infolinia Naturavetal®

Nasi eksperci chętnie doradzą indywidualnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek pytania na ten temat, z przyjemnością udzielimy wyczerpujących porad. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach
od 9:00 do 17:00

Wsparcie dla zdrowej skóry psa

W okresach zwiększonego zapotrzebowania, na przykład po długiej chorobie, dla zwierząt ciężarnych, młodych lub seniorów, lub w celu przygotowania do zmiany sierści, mamy również w ofercie coś naturalnego: Canis Extra Aktiv – unikalna kompozycja między innymi alg morskich, kopru włoskiego, mniszka lekarskiego i pokrzywy dostarcza organizmowi ważnych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, a tym samym wspiera metabolizm w najlepszy możliwy sposób. Z grubsza rzecz biorąc, termin metabolizm odnosi się do całości wszystkich procesów biochemicznych w żywych organizmach lub komórkach. Komórka wchłania substancje odżywcze i metabolizuje je, rozkładając je lub przekształcając i tworząc z nich nowe substancje, których organizm potrzebuje na przykład jako źródła energii lub do tworzenia nowych komórek skóry lub sierści. Problemy z metabolizmem mogą więc mieć bardzo różne i daleko idące konsekwencje dla całego organizmu. Jeśli błona śluzowa jelit została podrażniona przez antybiotyki lub chemiczne środki odrobaczające, należy zastosować Canis Extra Petflora, by przywrócić jej równowagę. Tylko nienaruszona flora jelitowa może naprawdę wchłonąć składniki odżywcze, które dostarcza dobra karma. Dlatego przy problemach z sierścią zawsze trzeba myśleć o „wnętrzu”.

Nierzadko zmianie sierści towarzyszy swędzenie i łuszczenie się skóry, a niektóre psy zaczynają się w tym czasie bardziej drapać. Tutaj może pomóc Canis Extra Organiczny Olej Konopny, ponieważ jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i charakteryzuje się dobrym stosunkiem kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3. Olej wspomaga zdrową skórę i może być podawany zarówno w przypadku suchej, łuszczącej się, jak i swędzącej skóry.

W celu uzyskania najwyższego połysku niezastąpiony jest Canis Extra Olej z Łososia – zawarte w nim niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 mogą wspomagać zdrową, lśniącą sierść, zdrową skórę i mocne pazury. W przypadku suchej skóry z łupieżem również skuteczne okazuje się podawanie oleju z łososia. Dzięki starannej produkcji, w tak zwanym procesie tłoczenia na zimno, zachowane zostają witaminy i ważne nienasycone kwasy tłuszczowe. To sprawia, że Canis Plus Olej z Łososia jest szczególnie wysokiej jakości naturalnym produktem.

Porada Naturavetal®

Canis Extra Olej Kokosowy Bio, podawany naprzemiennie z naszymi olejami Canis Extra Organiczny Olej Konopny oraz Canis Extra Olej z Łososia może również przyczynić się do lśniącej i elastycznej sierści i skóry. Podawany zewnętrznie, poprzez wmasowanie cienkiej warstwy w sierść, pomaga nawet w zwalczaniu pasożytów. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, rekomendujemy zapoznanie się z naszym artykułem poradnikowym „Naturalne wsparcie przeciw kleszczom.

Preparat Canis Extra Drożdże Piwne – dzięki dużej ilości witamin z grupy B, minerałów i pierwiastków śladowych przyczynia się do zdrowej skóry i lśniącej sierści, dlatego jest niezbędny nie tylko w trakcie stosowania diety BARF, ale dla każdego, kto chce wspierać swojego pupila żywieniowo, np. podczas zmiany sierści lub w przypadku niedoboru składników odżywczych.

Więcej informacji i najczęściej zadawane pytania (FAQ) na temat zdrowej skóry i lśniącej sierści u psów

Czym karmić psa, aby sierść była lśniąca?

Niektóre psy mają matową i wyraźnie osłabioną sierść, szczególnie w okresie linienia i po nim. Zmianie sierści może towarzyszyć zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Jeśli więc wiesz, że zmiana sierści u Twojego psa wiąże się z niekorzystnymi oznakami, możesz podawać mu suplementy diety dla sierści i skóry aby jak najlepiej przygotować go do tego okresu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym przewodniku „Zmiana sierści psa”.

Jaki olej na ładną sierść psa?

Jeśli chcesz wzmocnić sierść swojego psa i pomóc jej stać się bardziej lśniącą i gładką, możesz użyć różnych olejów. Możesz wspierać zdrową sierść dietetycznie za pomocą Olej z Łososia Canis Extra lub Organiczny Olej Konopny, podczas gdy Canis Extra Olej Kokosowy Bio może być również stosowany zewnętrznie i chroni przed suchą skórą i matową sierścią. Dowiedz się więcej tutaj więcej o naszych olejach.

Co mogę podawać mojemu psu, aby uzyskać błyszczącą sierść?

Wygląd sierści psa wiele mówi o jego stanie zdrowia. Jeśli Twój pies ma podawaną karmę, która obciąża jego narządy detoksykacyjne nadmiarem syntetycznych witamin lub podrażnia jego florę jelitową sztucznymi konserwantami, jego sierść może szybko stać się osłabiona i łamliwa. Z kolei, jeśli zawartość białka w karmie jest zbyt wysoka, jego skóra może stać się łojotokowa, a jeśli brakuje ważnych składników odżywczych, sierść może wyglądać na wiotką i matową. 

Naturalna karma dla psów, która nie zawiera żadnych syntetycznych dodatków a składa się wyłącznie z wysokiej jakości składników, które zostały odpowiednio przygotowane, stanowi podstawę zdrowego organizmu o silnych mechanizmach obronnych. Wewnętrzny blask i witalność znajdują również odzwierciedlenie w lśniącej sierści.

Który olej polecacie dla psiej sierści?

Wiele olejów może mieć pozytywny wpływ na sierść psa. W szczególności wysokiej jakości oleje zwierzęce, takie jak Olej z Łososia Canis Extra lub Canis Extra Olej BARF 3-6-9, dostarczają cennych dla sierści kwasów tłuszczowych omega-3. Upewnij się jednak, że używasz tylko wysokiej jakości olejów, które zostały starannie wyprodukowane. Wysokiej jakości olej powinien być niezafałszowany i nie powinien być mieszany z gorszymi składnikami. Z naszego przewodnika „Dobroczynne oleje dla psów” można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie udzielimy wszechstronnych porad. Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 pod numerem 785 - 556 667 lub mailowo: info@naturavetal.pl.

Mogą Cię również zainteresować następujące artykuły

Próbki paszy Naturavetal®

Chętnie prześlemy próbki karmy i pomożemy wybrać odpowiednią odmianę.

Newsletter Naturavetal®

W naszym biuletynie przekazujemy praktyczne informacje na temat naturalnej, zdrowej karmy dla psów i kotów.